Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
27.04.2012, 13:49
„Театра“ прославува прв роденденНезависниот театар „Театра“ вечерва ја слави првата година од своето постоење

Прославата како што најавуваат од „Театра“ ќе се одржи вечерва во во кафулето Art и Smart, , со почеток од 21 часот. Поканети се сите пријатели на театарот и „Театра“,а со секој нарачан пијалок ќе се одделуваат средства за развојот на понатамошните активности на овој независен тетар кој ќе како што најавуваат оттаму, ќе продолжи во својот препознатлив стил да ги мотивира ги гледачите и да ја подгрева ја страста за театарот. (К.Р)

Статијата е прочитана 381 пати.

Испрати коментар„Марина Абрамович
Викторија Абрил горда на филмот на Митевска
„Дежа ву“доби Гран при на „Панфиз 2012“
По повод смртта на Светлана Христова-Јоциќ - комеморација во ДПМ
Лилјана Петровиќ во тимот на Калиопи
Почина Светлана Христова Јоциќ
„Ромео и Јулија“ за отворање на „Охридско лето“
Затворање на Скопскиот фестивал со филмот на Теона Митевска
Дуќаните-лепенки во Безистен не требало да се урнат
Добротворен настан за обнова на училиште во селото Серменин
„Балканска приказна“ во Куршумли ан
„Пипл“ ја прогласи Бијонсе за најубава жена на светот
„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книга

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |