22 Приведени навивачи на ФК „Ѓорче Петров“
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
02.12.2012, 15:44

Приведени навивачи на ФК „Ѓорче Петров“

Десетина навивачи на скопскиот фудбалски клуб „Ѓорче Петров“ поради нарушување на јавниот ред и мир завчера попладне биле приведени од полицијата. Инцидентот кој го предизвикале навивачите се случил нешто по 15 часот, односно по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК „Скопје“ и ФК „Македонија“. Имено, по завршување на мечот кој се одигра во населбата Автокоманда, навивачите на гостинската екипа, со автобус на ЈСП „Скопје“ се упатиле кон населбата Ѓорче Петров. Во 15,15 часот на булеварот „Крсте Мисирков“, поточно кај Бит-пазар навивачите од автобусот почнале да фрлаат пластични чаши и шишиња со што предизвикале револт кај минувачите. Од фрлањето на шишиња било оштетено едно патничко возило, а бил повреден и еден полициски работник. (Љ.С.)


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Делумно облачно

Вторник
Облачно
Макс: 4°C, Мин: -1°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 6°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелкa (18)
Ранковиќ на мета на Јованка.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Телото како платно
Германска уметница Гезине Марведел за создавање на своите уникатни уметнички дела не користи традиционално сликарско пла...
(ФОТО) Четири милиони деца-робови во Бангладеш
Многу од деца помлади од 14 години во Бангладеш поголемиот дел од денот го поминуваат работејќи во многу лоши услов...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |