Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
05.02.2012, 11:35
Георгиевски денеска застанува на чело на ВМРО-НПСедница на Централниот комитет на ВМРО-Народна партија се одржува денеска во Скопје, на која треба да биде избран нов лидер на партијата

Седницата се одржува по само неколку дена откако актуелниот претседател Маријан Додовски соопшти дека партијата згаснува и дека тој и поголемиот дел од членството се враќаат во ВМРО-ДПМНЕ.

Од друга страна, почесниот претседател на партијата Љубчо Георгиевски ги негираше ваквите изјави на Додовски и најави консолидирање на партијата.

„Љубчо Георгиевски ќе биде предложен за в.д претседател на партијата, се до свикувањето на вонредниот конгрес на кој се очекува Георгиевски официјално да биде изгласан за претседател на ВМРО-НП. На седницата на ИК беше донесена и одлука со која украдените печати и штембили од партијата се прогласуваат за неважечки, со цел спречување на евентуални злоупотреби од страна на лицето Марјан Додовски“, соопштија од ВМРО-НП.
Статијата е прочитана 3393 пати.

Испрати коментарВеле Самак - „Мерцедес“ доаѓа во Македонија
Нема разумен аргумент Македонија да се држи надвор од НАТО
Укината пресудата за тројното убиство во „Биг Фиш“
Снегот ги отежнува сите видови сообраќај
Македонија и Србија имаат успешна соработка во одбраната
Евростат - Раст на државниот долг на Грција
ВМРО Обединета преминува во ВМРО ДПМНЕ
Наставата без поголеми проблеми, со исклучок на неколку општини
Студеното време однесе четири жртви во Хрватска
Возот Белград-Истанбул излета од шини
Исчезнат битолчанец пронајден мртов
Шацимаркакис - Грција да се преименува во Хелас
Британско-македонски форум за ефикасно искористување на ЕУ фондовите
Во Германија измерени рекордни минус 36 степени
Трговијата со органи во Косово пред ОН
Три лица загинаа при уривање на фабрика во Пакистан
Меѓународен Саем за бизнис технологии BizTech Скопје 2012
Граѓаните преку интернет ќе доставуваат годишни даночни пријави
Министерот за одбрана Бесими во посета на Белград
Саули Ниинисто нов претседател на Финска
Обама - Израел не донел одлука дали да го нападне Иран
Нориега хоспитализиран со симптоми на мозочен удар
Сообраќајот отежнат, голомразица на повисоките места
Георгиев - Играњето со меѓуетничките односи е премногу опасно
МО - Не се основани обвинувањата на професионалните војници
Убедлива победа на Мит Ромни во Невада
Путин фаворит на листите за обложувањеKiril, 05.02.2012 13:09:17
Ako postoi demokratski poredok cvo drzaviceto, togas treba da se ostavi Gorgievski da ja vodi partijata. Preminot na prehodniot politicar sarlata e zaradi licni interesi.
dragan, 05.02.2012 17:22:11
napred Ljubco so tebe sem he he he
Коментатор, 05.02.2012 19:12:28
Да, точно, треба да се остави да ја води партијата двајца б��з тројца. Или таква беше и порано?;-) Да, да, сега е двајца без еден е некаде. Џабе а и патетично смешни ви се сите напори за оживување на политички мртовци во надеж дека и натаму ќе му помагаат на вашиот беден безнадежен и безидеен СДСМ. Кога и БЦ ќе заврши како ЉГ ќе се преродите и вие од СДСМ а богами и сите ние граѓаните на Македонија.
Никола, 06.02.2012 00:30:08
Најголемиот македонски политичар во моментов и најпаметниот.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Понеделник
Локални врнежи од снег
Макс: -4°C, Мин: -8°C

Вторник
Снег
Макс: -2°C, Мин: -9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |