22 Украден сеф со 115.000 евра
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.01.2013, 13:58

Украден сеф со 115.000 евра

Сеф со 115.000 евра бил украден од куќа во Куманово. Кражбата се случила викендов, кога крадецот успеал да влезе во куќата на улицата „Благој Илиев-Гуне“ и од таму да замине со богатиот плен.

Според полицијата, се' уште не се знае точното време кога се случила кражбата. Претпоставките се дека куќата била провалена во периодот од петокот до неделата. „Притоа од куќата на М.Ј. е одземен метален сеф во кој имало околу 115.000 евра. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за откривање на сторителот“, велат од полицијата.


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |