Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.06.2012, 00:20
(ВИДЕО) Пандев го кажа судбоносното „Да“ и пред БогаИако најдобриот македонски фудбалер со Надица е во граѓански брак од 26 декември 2009 година, тие денеска својата заклетва ја дадоа и пред Бога во црквата „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев денеска се венча со Надица, во Струмица, во кругот на најблиските, и тоа под силно обезбедување, без дозволен пристап за новинари и за фоторепортери.

Иако најдобриот македонски фудбалер со Надица е во граѓански брак од 26 декември 2009 година, тие денеска својата заклетва ја дадоа и пред Бога во црквата „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“.

На свадбата на Горан и на Надица денеска беа и нивните две деца, синот Филипо и ќеркичката Ана, која по вечавката на нејзините родители попладнево во црквата имаше свето крштевање


Статијата е прочитана 4252 пати.

Испрати коментарЛеброн Џејмс закажа мајсторка на Истокот
Чекор по чекор против Австрија
Болт одвај победи во Осло
(ЕВРО ВЕСТИ) Баерн Минхен со десетмина играчи на ЕП
Полска го пробива ледот против Грција
Фудбалското лудило може да почне
Казни за играчите што ќе го напуштат теренот
Италијанците и Холанѓ��ните го посетија Аушвиц
Пресијадо го презеде Вилјареал, па почина
Металург, сепак, во квалификации за ЛШ
Шпанија и Германија најголеми фаворити
Оклахома Сити е првиот финалист во НБА лигата
Јувентус се засили со Асамоа и со Исла
Чави ги искритикува играчите на Реал
Ѓоковиќ и Федерер со пресврт до полуфинале
Македонија повторно под „стотката“ на ФИФА-листата
Шпанија најскапа репрезентација, Ирска на последно место
Бостон на чекор до големото НБА-финале
Надежите и дадоа пет гола на Данска и - загубија!
Вучичевиќ ново име во Металург
Стосур - Ерани прво полуфинале на Ролан Гарос
Роналдињо во Атлетико Минеиро
Манчестер Ј. и Борусија (Д) се договорија за Кагава
Блажевски и Маринова на ОИ во Лондон
Суслина три години во Вардар
Данска шанса на генерацијата
Оклахома го презема водството во западното финале
Холандија се откажа од организација на Европското првенство
Паднаа седмиот и осмиот носител на Ролан Гарос
Прозивката без Гечевски и Чековски
(ЕКСКЛУЗИВНО) Селебрити веселбата на Пандеви
Бостон израмни со Мајами по продолжението
И Хоризонт Турново остана во Прва лига
Почнува операцијата „Лондон“
Македонија избори пласман на Европското првенство во ракомет
Тетекс го сочува прволигашкиот статус
Оклахома израмни на 2
Перо Антиќ со Олимпијакос стана шампион на Грција
Бостон се врати во игра во финалето на Истокот
Надежите им подарија бод на Фарски Острови
Прв пораз за Сан Антонио по 20 победи
Вардар доби дозвола од УЕФА за настап во еврокуповите
Горан Пандев останува во Наполи!
Страмачони на клупата на Интер до 2015 година
Ракометарките чекор поблиску до ЕП
Македонија е за промени во ФИБА-Европа
Убиен македонскиот ексолимпиец ГаџихановAleksandar, 04.06.2012 02:50:38
Srecen brak gorane I uste mnogu deca da imas I samo napred srecna krstevka I na kerkickata I mnogu zdravje da ve pratit vo zivotot icreca.I ova godina na fudbalskoto pole da bides uste podabar i site makedonci gordi da ideme so tebe I falime.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 32°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 31°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |