Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
06.03.2012, 15:20

Шестмина кандидати за директор на „Охридско лето“

Шестмина кандидати се пријавиле на конкурсот за директор на фестивалот „Охридско лето“, кој по скратена постапка го распиша Министерството за култура, а беше отворен до 5 март.

Според Министерството, каде што денеска се очекуваше пристигањето и на последните испратени пријави по пошта, апликациите ќе ги разгледува посебно формирана комисија, а шестемина кандидати в четврток ќе бидат примени кај министерката за култура, Елизабета Канческа-Милеска.

По оставката на двајцата последни селектори и директорот Васко Василевски, на чело на фестивалот е в.д. директорката Анита Алоска, поранешна секретарка. (К.Р.)


Статијата е прочитана 348 пати.

Испрати коментар(ФОТО) Петра Јовановска доби Гран при за „Анонимни вагини“
„Мугер Фугер“ со концерт во МКЦ
Дуке Бојаџиев со нов материјал пред њујоршката публика
Режисерот Џон Блондел пристигна во Битола
Седум романи во потесен избор за „Роман на годината“
„Пет капки сон“ на Манчевски во Белград
(ФОТО) Голите гради на Кристина Хендрикс излегоа на интернет
Вечерва се отвора 14. Зимски салон
ВИП преживеан стартува од 12 март
„Новинарите пеат“ на 30 март во Универзалната сала
Стана Смиљковиќ ја доби меѓународната награда „Ана Франк“
(ФОТО) Промовирана биографијата на Стив Џобс
Брахим и понуди брак на Мадона, поп-кралицата се двоуми
Значење на датумот за раѓање
„Соочување со иднината“ - нов арт-фестивал
Александар Прокопиев доби „Балканика“ ��а „Човечулец“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |