Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
28.04.2012, 09:43

Лилјана Петровиќ во тимот на Калиопи

Искуството и контактите на Лилјана беа пресудни за да биде дел од менаџерската лоби група на нашата претставничка

Добриот пласман на Калиопи на претстојниот Евровизиски фестивал во Баку - Азербејџан, го ветува присуството на менаџерката на Тоше Проески, Лилјана Петровиќ. Таа со нашата претставничка беше во Амстердам, на евровизискиот концерт на дел од учесниците а денес (сабота) тие патуваат за Лондон на забавата што ја приредува евровизискиот портал esc.today.

Официјалната менаџерка на Калиопи, Лорета Андовска во писмено соопштување објасни како се решиле во лоби групата да ја стават и менаџерката на Тоше.

-"Со цел за што подобро претставување на Калиопи и Македонија на Евровизиски фестивал, тимот се реши да ги исконтактира луѓето кои се најискусни и најкомпетентни во однос на Евровизија, со цел да се помогне во реализацијата, лобирањето и презентирањето на овогодинешниот претставник и песна за Евросонг во Азербејџан."

Да потсетиме- Тоше во 2004 на Евровизискиот фестивал што се случуваше во Истанбул, Турција, успеа да се пласира во финалната вечер, а евидентни се успесите на Балканот и пошироко што ги постигна со Лилјана.

Можеби ова значи и менувањето на одлуката на Лилјана која се збогува со менаџерството и во близина на Ниш почна со одгледување на лаванда, или пак е само пријателска помош, бидејки со Калиопи долги низ години одлично комуницираат.

Инаку, во Азербејџан Калиопи ќе биде придружувана и од Саша Обрадовиќ, нејзиниот менаџер од Србија, а ќе и помагаат и Расеј Дејвис и Рој Бенет од Англија кои имаат долгогодишно евровизиско ПР искуство. (В.Т.)


Статијата е прочитана 4229 пати.

Испрати коментар„Марина Абрамович
Викторија Абрил горда на филмот на Митевска
„Дежа ву“доби Гран при на „Панфиз 2012“
По повод смртта на Светлана Христова-Јоциќ - комеморација во ДПМ
Почина Светлана Христова Јоциќ
„Ромео и Јулија“ за отворање на „Охридско лето“
„Театра“ прославува прв роденден
Затворање на Скопскиот фестивал со филмот на Теона Митевска
Дуќаните-лепенки во Безистен не требало да се урнат
Добротворен настан за обнова на училиште во селото Серменин
„Балканска приказна“ во Куршумли ан
„Пипл“ ја прогласи Бијонсе за најубава жена на светот
„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Е��сцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на книгата
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книга„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |