Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
19.11.2012, 15:39

Второ па машко за Перо Антиќ

Неговата сопруга Ружица се породи денеска наутро во клиничката болница „Систина“, а мајката и бебето се чувствуваат добро

Кошаркарот Перо Антиќ стана татко по вторпат. По синот Лука, кој има пет години, Перо и неговата сопруга Ружица, добија втор наследник, Павел, кој бил долгопосакувана желба на постарото братче. Ружица се породи денеска наутро во клиничката болница „Систина“, и мајката и бебето се чувствуваат добро, за нив одговорен беше тимот на доктор Панчевски.

Антиќ и неговата сопруга сами одлучија 19 номеври да биде датумот на раѓање на вториот син. Кошаркарот на Олимпијакос неколку дена претход��о на својот фејсбук профил најавуваше дека токму овој датум ќе биде посебен ден за неговата фамилија и блиските членови.

Поради втората принова Ружица заедно со Лука летоска од Атина од каде што е тимот на Олимпијакос за кого настапува Антиќ се преселија во Скопје, а откако Павел ќе направи 40 дена целото семејство повторно ќе биде заедно во главниот град на Грција.


Статијата е прочитана 1377 пати.

Испрати коментарТодоров нов тренер на бугарски Балкан
Надал се врати на тренинзи
Банки прв пик за селектор на Македонија
Петмина во трката за најдобар голман
Jувентус или Челзи, прашање е сега
Бекам заминува од „Галакси“, но не и од фудбалот
Рома го совлада Торино
Прекината серијата победи на Мемфис
Лука Банки во игра за селекторското место
Прв трипл-дабл на Дурант
Прва „салатара“ за Чешка во 100. финале на Дејвис купот
Червар - Не го издржавме притисокот
Хамилтон го освои Тексас
Балканско-балтичка група за Македонија
(ФОТО) Кјељце го запре походот на Металург
Сеха-лига - Вардар поразен во Цетиње
Металург и Хоризонт ги поделија бодовите
Ел Шарави повторно го спаси Милан
Вашингтон и понатаму е единствениот тим без победа
Баерн сопрен во Нирнберг
Манчестер и Челзи фатени во замка
Тежок пораз за МЗТ во Александровац
Мемфис му го нанесе првиот пораз на Њујорк
Алонсо - Само гледајте не'
МЗТ сонува хет-трик во Александровац
Илиевски му пресуди на Жалгирис
Прва победа на Њујорк во Сан Антонио по 9,5 години
Металург трпеливо ќе го топи Киелце
(ВИДЕО) Неверојатен гол на Ибрахимовиќ против Англија
(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Ситен дожд

Вторник
Обилни врнежи
Макс: 12°C, Мин: 6°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 14°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (6)
Голооточки и дедињски молчаливци.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Водич за заштита на децата од сајбер-насилници
Се' повеќе тинејџери се жртви на педофили кои демнат на „Фејсбук“. Два случаи беа пријавени во „Меѓаши“, но бројката е д...
Светот го чекаат екстремни горештини, глад и изумирање на видовите
Ако не се преземат итни мерки против глобалното затоплување, до крајот на векот светот ќе биде потопол за 4 целзиус...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |