Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
27.08.2012, 13:29
„Пиволенд“ од 29 август до 2 септемвриВо петте фестивалски вечери ќе настапат Бајага и Инструктори, хрватскиот бенд Елементал, Рамбо Амадеус, Нокаут, Baildsa (Грција), Drum'n'Zez (Србија), Ска бендот Процес од Ниш и др

Петтото издание на гурманскиот викенд со пиво во Скопје „Пиволенд“ ќе се одржи од 29. август до 2. септември, на просторот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Во петте фестивалски вечери ќе настапат познати музички имиња од Македонија и од странство. Предвиден е настап на Бајага и Инструктори, хрватскиот бенд Елементал, Рамбо Амадеус, Нокаут, Baildsa (Грција), Drum'n'Zez (Србија), Ска бендот Процес од Ниш, Србија...

Дел од фестивалот се традиционално големиот избор на различни видови пиво, разновидната гурманска понуда, наградни игри, игротеката за возрасни и ракотворбите..

Влезот на фестивалот, како и секоја година е бесплатен за сите посетителиСтатијата е прочитана 633 пати.

Испрати коментар(ФОТО) Дејвид Моралес го наполни Широк сокак
Македонија на 13. Венециско биенале на архитектурата
Најстарата корисничка на Фејсбук има 101 година
„Железна уметност“ на Трајко Дурчовски во Охрид
Лауреатот Монгани Вали Сероте почесен член на ДПМ
Заврши 51. издание на Струшките вечери на поезијата
Роџер Мур - Даниел Крег е најдобриот Џеjмс Бонд досега
(ФОТО) Жешко затворање на манифестацијата „Битола отворен град“
Доделување на наградите на 51. издание на Струшките вечери на поезијата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |