Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
10.09.2012, 15:29
Рајан Рејнолдс тајно се венчал со Блејк ЛајвлиНеколку песни на свадбата отпеала Флоренс Велч од групата „Флоренс анд машин“, инаку добра пријателка на актерката, која се прослави со серијата „Озборувачка“

Една година од првото појавување во јавноста, Блејк Лајвли (25) и Рајан Рејнолдс (35) се венчале во најголема тајност. Како што потврдил извор близок на парот за магазинот „Пипл“, двајцата актери се венчале во неделата на 9 септември, во гратче близу Чарлстон.

Неколку песни на свадбата отпеала Флоренс Велч од групата „Флоренс анд машин“, инаку добра пријателка на актерката, која се прослави со серијата „Озборувачка“.

Пред Рејнолдс, кој веќе има еден брак зад себе со Скарлет Јохансон, Блејк Лајвли била во врска со Леонардо ди Каприо.

Статијата е прочитана 804 пати.

Испрати коментар„Блех фестивал“ на Градска плажа
Стрип-изложба на Сотировски на „Манаки“
Македонската филхармонија со концерт во Битола
Изградена највисоката лего-кула на светот
Џејми Оливер – втор најпродаван автор во историјата
Пенелопе Круз загрижена за економската ситуација во Шпанија
Изложбата на цртежи „Поврзувања“ отворена и во Софија
Филмската икона Кетрин Денев доаѓа во Битола
Почна дваесеттиот Фестивал „Ристо Шишков“
„Златен лав“ за волшебникот Ким Кидук
(ИНТЕРВЈУ) Денес е се' толку бучно
Фред Келеман ќе го предводи жирито во Битола
Анџелина Џоли на суд поради филмот „Во земјата на крв и мед“
Една година Музеј на македонска борба
Швеѓаните помалку пушат, но се дебелеат
Со „Животот на Молиер“ почнува „Ристо Шишков“
Кумановски театар со претстава по текст на Горан Стефановски
Денови на македонската култура во Марибор и Киев
Ирански атлетичар избегнал ракување со принцезата
Марија Светиева со графики во Берлин
„Ш ш ш“ - симболичен наслов за почеток на Македонската филхармонија
Новиот ајфон ќе биде претставен на 12 септември
(ФОТО) Два пати повеќе страници за иста цена со новите печатачи на HP
(ФОТО) „Недела на дизајнот“ отвора нови уметнички хоризонти
Уметниците и годинава ќе творат на Осогово
Промоција на „Кинеење“ од Тони Цифровски
Европски ден на еврејската култура
Се ожени ексминистерот за здравство Бујар Османи
Почина актерот Мајкл Кларк Данкан
Почина првенката на скопската опера Ана Липша-Тофовиќ
„Прес ту егзит“ во влијателна публикација објавена во Њујорк
Награди за Македонија на Светскиот фестивал на непрофесионален филм
Дизајнерски новитети на „Недела на дизајнот“ во Скопје
„Приказната за изгубениот рај“ на Марина Лешкова во МСУ
Голем концерт на „Филип Втори“ по повод 8. Септември
Сакате да изградите вселенски лифт на Земјата? Почнете од Месечината!
Што стои зад спорот околу островите меѓу Кина и Јапонија?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 13°C

Ведро

Среда
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 14°C

Четврток
Претежно облачно
Макс: 31°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Боб Дилан не застанува, денеска излегува нов албум
„Темпест“ содржи десет прекрасни композиции кои го враќаат култниот Дилан во младоста...
Талибанците на Фејсбук се претставуваат како убави девојки
Војниците од коалициските сили во Авганистан биле предупредени да бидат многу претпазливи кога „сурфаат“ по социјалните ...
Северна Кореја ја подотвора вратата за реформи
Земјоделците можат да го продаваат вишокот од своите култури на приватниот пазар...
Древната поделба во исламот ги распламтува конфликтите на Бл��скиот Исток
Се започна со повикот за слобода на Блискиот Исток, но арапските востанија се повеќе стануваат карактеристични по праста...
Витаминот Б3 и „супербактеријата“
Нова студија сугерира дека витаминот Б3 може да помогне во борбата против најсмртоносната бактерија во светот, позната и...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |