Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
02.05.2012, 13:31
Кејт Бланшет и Сели Хокинс во новиот филм на Вуди АленЅвездата на серијалот „Мамурлук“ Брејди Купер, исто така, ќе се појави во ова остварување на Вуди Ален, додека Бланшет заедно со Сели Хокинс ќе ја имаат главната улога во филмот.

Австралиската глумица Кејт Бланшет и британската актерка Сели Хокинс ќе играат во новиот филм на Вуди Ален.

Хокинс, која е позната по улогата во филмот на Мајк Ли „Happy Go Lucky“ и која одигра мала улога во филмот на Вуди Ален „Сонот на Касандра“, ќе глуми „невротична жена која е забавна и малку несмасна“.

Ѕвездата на серијалот „Мамурлук“ Брејди Купер, исто така, ќе се појави во ова остварување на Вуди Ален, додека Бланшет заедно со Сели Хокинс ќе ја имаат главната улога во филмот.

Филмот ова лето би требало да биде снимен во Сан Франциско и Њујорк.

Ален, кој оваа година доби Оскар за најдобро оригинално сценарио за филмот „Полноќ во Париз“, минатиот месец го прет��тави својот нов филм „За Рим со љубов“, во кој глуми со Пенелопе Круз.Статијата е прочитана 242 пати.

Испрати коментарПромовирана „Црно сонце“ на Ацо Шопов
„Врисок“ на Мунк продадена за околу 120 милиони долари
Холивудски филм инспириран од Тоше
„Мајмунот на Кафка“ со музика на Коџабашија тргна на турнеја
Десет години Слободен софтвер Македонија
Пол Танге - Ваше е да одлучите дали ви е убаво да живеете во ваков простор
Џесика Симпсон роди девојче
„Дјуран Дјуран“ ќе ги отворат Олимписките игри
(ФОТО) Изложба за Кензо Танге и предавање на неговиот син Пол Норитака
Скарлет Јохансон и 3Д од „Масив атак“ ја преработија „Самертајм“
Кубански ѕвезди ќе го отворат 11. „Оф фест“
Големата поетеса си замина со сонце
Фотогалерија - Вилијам и Кејт – една година подоцна
Фотографии - Карванот „Среќни вести“ во Битола
Викторија Абрил горда на филмот на Митевска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Делумно облачно

Четврток
Локални грмотевици со дожд
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |