Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
23.04.2012, 11:56
„Или-или“ со нови наслови и попусти на Саемот на кн��гатаИздавачката куќа „Или-или“ на Саемот на книга ќе им ги понуди на читателите своите изданија со попуст од 30 до 70 отсто и ќе промовира неколку нови наслови, дел од едициите „Проаза“ и „Есеи Или-или"

Новите наслови во популарната прозна едиција „Проаза“ се: „Куќа за средби“ на францускиот писател Ален-Роб Грије, „Крајот на еден семеен роман" на наградуваниот унгарски литерат Петер Надаш, „Берлински тополи“ на контроверзната Норвежанка Ане Б. Рагде, како и комичниот „Бања" на белгискиот автор Жан-Филип Тусен. Новиот наслов во есеистичката едиција е „Болестите на модерното време" на наградуваниот канадски автор Чарлс Тејлор.

- Главен акцент на претстојниот Саем на книга за „Или-или“ ќе биде засебниот штанд на кој ќе се продава романот „Единаесет жени" на Снежана Младеновска-Анѓелков, добитник на наградата „Роман на годината" на Утрински весник за 2011 година, информира „Или-или“. Читателите ќе имаат можност за средба со авторката на штандот на издавачот, в петок од 16 до 20 часот.Статијата е прочитана 451 пати.

Испрати коментар„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Каде исчезна првата дама на Русија?
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Со автобиографија ги вратил долговите
Збогум за свршеникот, па во прегратка на Шон Пен
Линдзи Лохан ќе ја глуми Елизабет Тејлор
Шест дена во фокусот на книгата
Ексцентричниот Авнер ќе го отвори „Пaнфиз“
Светска премиера на „90 минути“ на Иво Трајков во Берлин
Доделени наградите на „Мајкрософт“ филмскиот фестивал
Младата Ева Богоевска на фестивалот „Сан Ремо Јуниор“
Предавања на Виталиј Комар во Музејот на современа уметност
Заврши снимањето на серијата „Др. Хаус“
„Животот на Молиер“ - претстава за паметење
Жарко Лаушевиќ заработил 200.000 евра од својата книга

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |