Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
01.02.2012, 14:36
Лаушевиќ задоволен што доби српски пасошАктерот изјави дека побарал барање за добивање пасош откако претседателот на Србија, Борис Тадиќ, го помилувал неколку дена пред Нова година.

Актерот Жарко Лаушевиќ изјави дека е задоволен што добил српски пасош, кој му беше врачен вчера од страна на српскиот министер за внатрешни работи, Ивица Дачиќ, во конзулатот на Србија во Њујорк.

„Задоволен сум зашто министерот Дачиќ ми врачи српски пасош, тоа е мало изненадување за мене. Не очекував дека ќе биде направено баш на ваков начин“, изјави Лаушевиќ. Тој додаде дека побарал барање за добивање пасош откако претседателот на Србија, Борис Тадиќ, го помилувал неколку дена пред Нова година.

Тадиќ го помилува Лаушевиќ на 29 декември минатата година. Актерот неколкупати е осудуван на затвор поради оружениот инцидент во Подгорица во кој двајца загинаа, а еден беше тешко ранет.

Жарко живее во САД, а инцидентот за кој е два пати осудуван се случил во кафулето „Епл“ на 31 јули 1993 година. Во Србија од неодамна се продава неговата автобиографија „Годината минува, денот никако“.Статијата е прочитана 2446 пати.

Испрати коментар(ИНТЕРВЈУ) Несфатлива е одлуката да се врати српското црковно пеење
Почина добитничката на Нобеловата награда, Вислава Шимборска
(ФОТО) Луда, луда мода на Џани Моларо
Самостојна изложба на Петра Јовановска Ристовска во Безистен
Хелена Кристенсен рекламира долна облека и на 43 години
Лејди Гага сака дете, но само од Италијанец
Цртани филмови со Македонската филхармонија
„Чувства. О. Сеќавања“ - нова книга за клавијатуристката од ЕКВ
Карл Кокс во Белград на 28 април
Софија Вергара најпосакувана жена на светот
Јанг работел со Џобс на нов формат за продукција на звук
Благој Нацоски во опера со прочуениот Андреа Бочели
Драмскиот театар ќе постави шест премиери во 2012
(ФОТО) Кира Најтли во ново секси издание за „Џи Кју“
„Кармина Бурана“ повторно во МОБ
Синтија Никсон - Бисексуалка сум, одбрав хомосексуална врска
И Министерката за култура се сретна со принцот Мајкл
„Феникс“ најавува многубројни настани на „Фестивалот на чајот и читањето“
Џоли и Пит им забраниле на децата да читаат за нив на Интернет
Tрибина во чест на Кирил Ристоски во МНТ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 2°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |