Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.01.2013, 12:46
(ВИДЕО) Џоди Фостер призна дека е лезбејкаВо центарот на вниманието на 70. „Златен глобус“ беше славната актерка, која на сцената јавно „призна“ дека е геј и дека наскоро (можеби) заминува во пензија

50-годишната Оскаровка Џоди Фостер на церемонијата ја доби наградата за животно дело „Sesil B. Demil“ и одржа говор кој долго ќе се памети.

Беше тоа и делумно признание дека е геј, можеби и најава за скорешно заминување во пензија, признание дека сега е „сингл“, но и благодарност на нејзината долгогодишна (сега бивша) партнерка Сидни Бернард.

Џоди Фостер нагласи дека практично цел живот живеела „под лупа“ на јавноста и медиумите и дека цел живот сакала некои работи да останат само нејзини, приватни.

„Иако многу одамна им признав на своите пријатели, колеги и семејството дека сакам жени, сепак еве јавно и пред медиумите ќе ја споделам оваа интимна состојба“, рече актерката на крајот на својот говор и додаде дека е слободна.

„На сите им дадов се, и тоа кога имав само три години“. Дури и после говорот, во бекстејџот, таа објасни што точно рекла и што точно тоа значи.

Статијата е прочитана 2034 пати.


Испрати коментарОткриена скулптура од 2 век во атарот на Тополчани
Јован Балов изложува во Берлин
„Мисија“ на Миле Костов, најдобар роман на конкурсот на „Ѓурѓа“
(ФОТО) „Арго“ го победи „Линколн“ на „златните глобуси“
Македонската филхармонија претставена на ИСПА во Њујорк
Настасја Кински - Не ми беше жал кога умре татко ми
Кореографката Шукарова на платформа за современ танц во Њујорк
(ФОТО) Се одржа 17. „Мичуринска средба“pisatel, 14.01.2013 15:25:43
Tessko nea da besse vo Makedonija. Kje ja natepaa i isplukaa. Takvi raboti ne se kazzuvaat javno nikade. Se krijat po doma. Sramotilaci. Pa ssto deka e svetski nenadminata akterka - taa ednostavno ne se vklopuva nitu vo kampanjata, a usste pomalku vo zakonite na nassata vlada. Pu jaz`k, cel svet zabegal, samo nie usste racionalno, prizemno i emotivno stabilno razmisluvame.A sega seriozno - ste mozzele pokreativen naslov od ovoj da smislite. Ssto PRIZNALA? Deka e ubiecot?Ete kako nevino i naivno , uz pat se kreira javno mislenje!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |