Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
14.09.2012, 14:10
Цистерни на „Млаз“ биле користени за шверцот, тврди МагашБелграѓанецот Љубомир Периќ-Магаш, во шестото продолжение од своето интервју за „Нетпрес“, тврди дека и цистерни на „Млаз“ од Богданци биле користени за шверц со нафта во деведесеттите години.

- По одредено време, откако се случи тоа со шлеперите со цигари, повторно дојдовме до проблем бидејќи ни уфрлија цистерни на „Млаз“ од Богданци. Прашав зошто тоа се случува. Фрчковски ми рече дека тие мора да возат одреден дел за владата“, тврди Периќ-Магаш.

Во интервјуто тој раскажува дека на крајот, сепак, биле вклучени и цистерните на „Млаз Богданци“ во „бизнисот“ и според негово мислење удел во сето тоа имал и Љубчо Георгиевски.

Шестиот дел од интервјуто со Љубомир Периќ-Магаш може да се види на следниот линк.

Статијата е прочитана 1091 пати.

Испрати коментарПродолжува комисиската расправата за Законот за бранителите
Од џамија укадени 20.000 евра
СДСМ - Еврозоната и ЕУ не се во рецесија
Македонија спроведе многу реформи со високиот предпристапен дијалог
Груевски - Владата презема мерки за надминување на увезената рецесија
Доколку се загрозат институциите, ВМРО - ДПМНЕ е подготвена за избори
Се регулира заминувањето на македонските работници во странство
Град Скопје распиша конкурс за архитектура
Девет цивили загинаа во воздушен напад на НАТО во Авганистан
Измамнички „заспале“ сопружници и ги ограбиле
Нуркачи го чистат дното на Охридското Езеро
Карл Билд спречен да ја посети Тимошенко
Апсења во Москва по „Маршот на милионите“
Арифи со позитивни очекувања пред средбата со Филе
Во прекин сообраќајот на патниот правец Ресен-Охрид
Четворица НАТО војници загинаа од „пријателски оган“ во Авганистан
Измамник од Германија ветувал вработувања во странство
Безбедноста на принцот Хари во Авганистан не е загрозена
Владата го усвои Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета
СДСМ - За рецесијата е виновна лошата економска политика на Владата
Осум фирми добија 2,7 милиони евра од кредитната линија на МБПР
Талат Џафери пред Комисијата ја читаше „Тишина“ од Ацо Шопов
Ставрески - Владата подготвена со многу мерки против рецесијата
Груевски - Законот за бранителите не е против некој етникум
Талибанците ја нападнаа базата на принцот Хари
Почнува изградбата на Институтот за белодробни заболувања
О Нил - Меѓународната заедница да и каже „не“ на Грција
Разузнавач почина од истрел на работното место
Прва средба Иванов - Нишани во Охрид. Загина телохранител на албанскиот претседател
Запалена германската амбаса во Судан
„Оне“ одбележа 10 години во Македонија
Папата дојде во Либан со порака за мир
Гореше само во Националниот парк „Јасен“
Почина Драган Тумановски, судија во Врховниот суд
СДСМ бара одговор од Владата за училиштата во Чаир
Ердоган - Изетбеговиќ ме замоли да се грижам за БиХ
Скопјани на 23. септември ќе појадуваат на Камениот мост
Гостиварец преживеа пад со возило во бездна
Попоски - Македонија е конструктивна кон соседите
Инфлацијата ја креваат цените на храната и на нафтата
Македонија и официјално во рецесија!
Талат Џафери урива рекорди во молчење
Јапонија се откажува од нуклеарната енергија
Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот
Нови судири пред американската амбасада во Каиро
„Скопје сити мол“ ќе ги отвори вратите на 4 октомври
Четворица уапсени за нападот во Бенгази
Кацин - Македонија мора да одговори на внатрешните дилеми
Препораката на СЗО нема да го намали бројот на пушачи
Грците ќе одат во пензија на 67 години
„Индепендент“ - САД имале информации за нападите врз дипломатските мисии
Четворица руски туристи загинаа во автобуска ��есреќа близу Солун
СДСМ протестира за контрапротестите
Американската амбасада во Скопје на штрек
Мексиканската морнарица го уапси наркобосот „Ел Кос“
Кралев најави прекршочни пријави за Чаир
Магаш тврди дека имал „бизнис“ врски со Љубчо Георгиевски
„Лов“ на танчерки во Пологzic, 14.09.2012 14:28:48
ziva prevara , vo Mk napravija glumec od ovoj prevarant , covekot glumi i kaj karamela vo preljubnici pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=4Sl9xvoXjFk
silvester sidnej, 14.09.2012 14:42:56
Uste da potvrdi deka soferite bile od Gevgelija i okolnite sela......tamam. Togas ke me ubedi vo nesto sto i cafkite go znaeja. Cirkus.
Крт, 14.09.2012 17:01:19
,,Господине,, Магаш, предпоставувам дека од две причини ги ,,тропаш,, овие работи. Првата се парите и тоа е со во ред (колку си добил само ти знаеш). Втората е веќе работа за психијатар кој лесно ќе утврди дека имаш ,,ПОРЕМЕТЕНА СТРУКТУРА НА ЛИЧНОСТА,, и како таков веднаш можеш да постанеш почесен член на ДПМНЕ. Добредојден си само на оној ЦЕПАНИЧКИ, пардон БИЧИКЛИСКИ ( дрво си е дрво), да поставува едикојси глупави прашања - дали, дали, дали..... дали во ова држава има институции на системот што ќе превземат нешто и ќе ја утврдат вистината. НЕ, реториката е битна, а за лагите кому му е гајле!
do koga vaka duri se mozi, 14.09.2012 19:10:04
Koj rece deka kriminalot ne cveta vo Makedonija.
slave ..KONOPISTE, 14.09.2012 20:31:58
taa novost za cisternite na Mlaz ja znaat i malite deca od Strumica i Strumicko koga vozeja vo konvoj den preku den .....
Skopjanec, 14.09.2012 20:41:51
Izgleda sega ke ispadne deka Frckovski gi naoruzal UCK vo Kosovo i vo Makedonija. Uste nekoj den i ovoj Magas ke ne ubeduva deka Frcko i Crvenkovski se odgovorni i za atentatot nad JFK. OK za netpress ama Utrinski ne znam sto gi objavuva ovie gluposti.
Трпе, 15.09.2012 08:04:27
Не се чудам на овој аматерски глумец (колега на нашиот аматерски глумец и боксер) и кој го плаќа.Се чудам на медиумите што му дават толкаво значење како да откриле вистинска вест.Дали нашите новинари неможат да увидат дека овој човек е забеган.
mimi, 15.09.2012 09:36:02
Kako mozete vie od utrinski koj ve smetav za seriozno dnevno spisanie da se zanimavate so ovaa bitanga kogo samo pari go interesiraat.Da mu dale pari BC i Frckovski ke go tvrdel sprotivnoto deka Grujo @ comp.trguvale so nafta i kup lagi sto ke mu padnat na um.So ovoj covek treba da se pozanimavaat psihijatriskite vestaci a ne vie kako spisanie,ili i kaj vas naredbata padna od stabot na DPMNE.Neli primetuvate deka predizvikuvate sprotiven efekt.Citajte gi komentarite!
Istocna Makedonija, 15.09.2012 12:43:16
Bljuvotinite non passarantIStvarno se misli deka na rodov nas cica vesla i pie nafta.Motiviraniot i stimuli ran Magas togas imal 21 godinaIDa se vnimava drud pat koga se angaziraat kodosi da bile barem rodeni vo vremeto zxa koe prikazuvaat deka bile akteri vo nekoi biznisiI
Jug, 15.09.2012 14:23:50
I sto treba da bide zaklucokot od ovaa parodija. Deka segasnive nisto ne pravat slicno. Ili sto go davate na televizija koga prozvanite ne gi apsite za tie dela. Sekoe intervju na ovoj kriminalec nosi samo negativni poeni za site ete toa vi e epilogot.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Облачно

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 27°C, Мин: 13°C

Вторник
Ведро
Макс: 26°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Нов фељтон на Утрински Весник Јованка Броз-Титова совладетелка
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Фељтон |