Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
18.03.2012, 19:48

Стартува наградната игра на „Утрински“, „Дневник“ и „Вест“

Медиа Принт Македонија и Државна лотарија доделуваат 16.000 награди, стокови добивки, 15 автомобили „цитроен Ц1“, стан во Скопје...

Ако државна Лотарија е синоним за среќа, тогаш со весниците на Медиа Принт Македонија добивате среќни вести. Со ова мото од денеска стартува заедничката наградна игра на Лотарија на Македонија и „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“ која ќе трае до 9 јули.

Со истата цена на весниците, од само 15 денари, не само што читателите ќе можат да се информираат, туку, со весникот ќе добијат и експрес лоз „среќни вести“ во кој се кријат 16.000 стокови добивки (ЛЦД телевизори, ДВД плеери, фотоапарати, телефони и други вредни награди). Награди ќе има и за недобитните лозови, со можност за добивање на една од 16 специјални награди, 15 автомобила „цитроен“ Ц1 кои ќе се доделуваат еднаш неделно, како и еден стан во Скопје-премија во „Среќни вести“.

За да се стане потенцијален добитник на овие награди, потребно е да се соберат пет недобитни лоза, независно од кој весник се, да се стават во плик и испратат на адресата на Државна лотарија. Ковертите ќе се извлекуваат секој понеделник во емисијата „Џамбо бинго“. Во комплетот со недобитните лозови, доколку се достави и недобитна „џамбо бинго“ картичка, среќниот добитник на автомобилот односно станот ќе добие и соодветна полиса за осигурување.

„Ова ќе биде досега најголемата игра на среќа организирана во Македонија. Медиа Принт Македонија, овој пат како партнер на Државна Лотарија, експрес лозот ‘Среќни вести‘ реши да го доближи до своите читатели како нивна заслужена дополнителна добивка. Така, отсега, покрај тоа што секој ден ќе читате добри теми во трите најголеми дневни весници, со нивно купување станувате и потенцијален добитник на една или повеќе од многуте добивки. Доброто и навремено информирање како и задоволството на нашите читатели беа основните мотиви да започнеме со ‘Среќни вести‘ “, вели Виктор Доневски, извршен директор во МПМ. (Дс.Т.)


Статијата е прочитана 2243 пати.

Испрати коментарМарш за мир
Пораки за мир
Нова рунда партиски препукувања за меѓуетничките односи
Груевски: 880 лица работат на приближување кон ЕУ
Македонски тренд
Владата се подновува со 30 нови автомобили
Ни купи куќа ни купи стан
Интервју - Белгија е претрупана со азиланти
Ќарот на банкитеK. Veleski, 19.03.2012 09:08:01
Se pomalku interesni raboti za citanje i mora vaka
irena, 19.03.2012 18:59:00
Mnogu konfuzno. Kako da znam dali e dobitna ili nedobitna. sto da gledam na lozata ima eden kup broicinja
sreka, 19.03.2012 22:52:06
I jas se cudev ama pregeska go gledav Igor na gambo bib=ngo ubavo i slikovitoobjasni covekot.na lozot ima tri obelezani mesta gi kines i lozot se otvara i vnatre pisuva dobitna ili nedobitna.Jas imav dve se razbira nedobitni.
Mirjana, 20.03.2012 00:40:01
Цело време кажувате за наградите наместо да објасните како да видиме дали картичката е добитна или не.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 5°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |