Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
02.05.2012, 12:37
Наполи остана во трка за третото место во Серија АГоран Пандев беше еден од најдобрите играчи на теренот во триумфот од 2:0 над Палермо, по кој клубот од Неапол направи чекор напред кон Лигата на шампиони

Наполи за кој настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев по синоќешната победа над Палермо со 2:0 остана во трката за третата позиција на табелата во Серија А која обезбедува учество во квалификациите од Лигата на шампионите.

Стрелци на головите во победата на Наполи беа Едисон Кавани од пенал во 16.минута и Марек Хамшик во 35.минута. Пандев учествуваше во двете акции при постигнувањето на головите. При неговиот центаршут беше направен пеналот, а при вториот гол тој му асистираше на Хамшик.

На првиот вчерашен дуел од 36.коло Киево и Рома одиграа нерешено 0:0.

Денеска се играат останатите средби од оваа рунда. Двојките се: Милан - Аталанта, Катанија - Болоња, Џенова - Каљари, Парма - Интер, Јуветус - Лече, Фиорентина - Новара, Лацио - Сиена и Чезена - Удинезе.

Табела: Јувентус 77, Милан 74, Наполи 58 (натпревар повеќе), Удинезе 55, Интер 55, Лацио 55, Рома 52 (натпревар повеќе) itn.


Статијата е прочитана 527 пати.

Испрати коментар„Џезерите“ лесен залак за Сан Антонио
Милан само на поен од Јувентус
Чех и Челзи ќе го запомнат Сисе
„Кралевите“ ја обезбедија шпанската круна
Шампионско сефте за МЗТ Скопје
Ренова победник на фудбалскиот Куп на Македонија
Македонија подобра од Ерменија
Скопје во маратонски сјај
(ФОТО) Англија полага големи надежи во Хоџсон
Атлетико на Лазаров на мегдан на Копенхаген
„Биковите“ немоќни без Роуз, Лејкерси поведоа 2
Хелсинки последна олимписка шанса за Митров и за Вранези
Работнички по хет-трик, Ренова по прв Куп-трофеј
Оклахома поведе со 2
Сити изби на чело во Премиер-лигата
Тенисерите во група со Црна Гора и со Ерменија
Финалистите од Каракас одат на „дрим-тимот“
Барселона постигна седум голови на гостувањето кај Рајо
Неверојатен кам-бек на Клиперси
МЗТ Скопје на една победа до првата титула

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Четврток
Локални грмотевици со дожд
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |