Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
15.08.2012, 15:35

Англичанец обвинет за „ѕиркање“ во соблекувалните на кинеските пливачки

Инцидентот се случил пред почетокот на Олимписките игри, додека кинеските олимпијци беа на специјални климатски подготовки во Лидс

Деклан Крозби (25) е изведен пред Судот во Лидс, откако беше обвинет дека ѕиркал во соблекувалната на пливачките од олимпискиот тим на Кина, додека тие се пресоблекувале.

Инцидентот се случил пред почетокот на Олимписките игри, додека кинеските олимпијци беа на специјални климатски подготовки во спортскиот центар во Лидс.

Случајот го пријавила една жена која го видела Крозби како влегува во соблекувалните на центарот. Тој подоцна бил фатен како низ еден од отворите во преградните ѕидови ги гледал младите Кинески.

Сокриен во една од кабините тој се преправал дека е женско, зборувајќи со пискав и „женски глас“, за да не биде открен од кинеските пливачки, но кога обезбедувањето на спортскиот центар во Лидс го извлекувло од кабината, тој ги молел да не викаат полиција и да го пуштат да избега.

Неколку дена подоцна тој самиот се пријавил во полиција и признал дека се вовлекол во соблекувалните за да ги гледа голи младите пливачки од Кина.

Во 2009 година, Деклан Крозби бил осуден на три години затвор затоа што влегол во една приватна кука и бил фатен како гледа во еден студент кој спиел разголен во својата соба. Како воајер, Крозби бил осудуван на два пати, во 2005 и 2006 година.


Статијата е прочитана 614 пати.

Испрати коментарЗаврши снимањето на патописниот филм „Move on“ во Македонија
Премиера на „Платеници 2“ во кино „Милениум“
На „Охридско лето“ барокна музика со италијанскиот ансамбл „Колегиум про музика“
Поетска книга на Лидија Димковска објавена во САД
„До балчак“ пристигна во Куршумли-ан
Салман Ружди - Иран и јас имавме многу интимен однос
Признанието „Пријател на Република Македонија“ за Волф Ошлис
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
Балканската сага на Луан Старова во 12 тома
Пречесниот Мун е во критична здравствена состојба
Жените во Северна Кореја ќе можат да возат велосипед, носат фармери и високи потпетици
Трисет и пет години од смртта на Елвис Присли
Најубавата Македонка ќе се избира на Велешко Езеро
Ван Гог, Галија и Дубиоза Колектив на годинашниов „Тиквешки гроздобер“
Филмот „Татко“ вечерва на „Бит фест“
Специјална награда „Златна камера 300“ за Кристијан Бергер
Британска двојка доби над 148 милиони фунти на Евролотарија
Жан Клод Ван Дам ја признал аферата со Кајли Миног
„Балканскиот филмски караван“ продолжува на БитФест
Почина Хелен Гарли Браун - легендарната уредничка на „Космополитан“
Пронајдени загубени пирамиди во Египет
Почина Карло Ламбарди, творецот на „Е.Т.“ и на „Алиен“
Сонцето е опкружено со темна материја
Романот „Сестрата на Зигмунд Фројд“ објавен на словенечки јазик
Филмски денови „Sее а Paris“ во рамки на Битфест
„Госпоѓица Јулија“ на „Охридско лето“ во чест на Стриндберг
„Балкански музички плоштад“ денеска и утре во Охрид
(ИНТЕРВЈУ) Детскиот театар е важен за формирање на публиката
Грчка изложба и концерт на „Хармосини“ на „Бит фест“
Конзервација на локалитетот Стибера
Во Битола почнува АКТО 7
Гигантските ѕвезди не се мистерија
И „Охридско лето“ го слави Стриндберг

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |