Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
18.03.2012, 16:06

Стартува наградната игра на "Утрински", "Дневник" и "Вест"

Од денеска Медиа Принт Македонија и Државна лотарија доделуваат 16.000 награди, стокови добивки, 15 автомобили "цитроен" Ц1, стан во Скопје...

Ако државна Лотарија е синоним за среќа, тогаш со весниците на Медиа Принт Македонија добивате среќни вести. Со ова мото од денеска стартува заедничката наградна игра на Лотарија на Македонија и "Утрински весник", "Дневник" и "Вест" која ќе трае до 9-ти јули.

Со истата цена на весниците, од само 15 денари, не само што читателите ќе можат да се информираат, туку, со весникот ќе добијат и експрес лоз "среќни вести" во кој се кријат 16.000 стокови добивки (ЛЦД телевизори, ДВД плеери, фотоапарати, телефони и други вредни награди). Награди ќе има и за недобитните лозови, со можност за добивање на една од 16 специјални награди, 15 автомобила "цитроен" Ц1 кои ќе се доделуваат еднаш неделно, како и еден стан во Скопје-премија во "Среќни вести".

За да се стане потенцијален добитник ��а овие награди, потребно е да се соберат пет недобитни лоза, независно од кој весник се, да се стават во плик и испратат на адресата на Државна лотарија. Ковертите ќе се извлекуваат секој понеделник во емисијата "Џамбо бинго". Во комплетот со недобитните лозови, доколку се достави и недобитна "џамбо бинго" картичка, среќниот добитник на автомобилот односно станот ќе добие и соодветна полиса за осигурување.

"Ова ќе биде досега најголемата игра на среќа организирана во Македонија. Медиа Принт Македонија, овој пат како партнер на Државна Лотарија, експрес лозот 'Среќни вести' реши да го доближи до своите читатели како нивна заслужена дополнителна добивка. Така, отсега, покрај тоа што секој ден ќе читате добри теми во трите најголеми дневни весници, со нивно купување станувате и потенцијален добитник на една или повеќе од многуте добивки. Доброто и навремено информирање како и задоволството на нашите читатели беа основните мотиви да започнеме со 'Среќни вести' ", вели Виктор Доневски, извршен директор во МПМ. (Дс.Т.)
Статијата е прочитана 2363 пати.

Испрати коментарСДСМ - Се редефинира македонскиот идентитет
Успешни САП приказни во македонските компании
Превозниците предлагаат мерки за намалување на нивните трошоци
Со новите автобуси и улици ја штитиме животната средина
Македонија смета на данската поддршка за ЕУ и НАТО
Кривична пријава за Рамиз Мерко
Македонија напредува во справувањето со климатските промени
Исчезна 23-годишно момче од Виница
Каменуван автобус со средношколци
Почина писателот Томе Момировски
„Дрeкслмајер“ почна да вработува кавадарчани
Осомничениот убиец од Тулуз ќе и се предаде на полицијата
Евробарометар
Ставрески
Тетовци продавале ладно оружје на тезга
Дојде да сведочи, а заврши со лисици на рацете
Уапсени охридски крадци на казани
Почина родилка, бебето се спаси
Градежен работник го загубил животот изведувајќи работи во хала во село Волковија
Генерал Методија Величковски ја презеде должноста командант на ЗОК
Активирање на кината во 14 центри за култура низ Македонија
Жирито за наградата „Штајгер“ се предомисли да му ја додели на Ердоган
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
„Carrefour”, „Zara”, „Cineplexx” и нови работни места во Skopje City Мall
Македонија и Кувајт потпишаа договор за избе��нување на двојното оданочување
УБС
Ново обвинение за „Метастаза“
Симната тајната од документите за Сопот
Ограбена обложувачница во Пробиштип
„Епл“ по 17 години ќе исплати дивиденда
Ограбена куќата на Вилма Трајковска
Петмина повредени во три нови инциденти
Цути трговијата со оружје во светот
Ќе се градат нови 21 мала хидроцентрала
Интерес од турски компании за инвестиции во Македонија
Три жртви во напад на еврејско училиште во Тулуз
Министерот Попоски во работна посета на Германија
Оставка на грчкиот министер за финансии Венизелос
Иванов му го честита изборот на новиот претседател на Германија, Гаук
Мит Ромни победи убедливо во Порторико
Еден загинат при несреќа во рудник во Србија
Груевски
Стартува наградната игра на „Утрински“, „Дневник“ и „Вест“
Пронајден женски труп во Долно Лисиче
Петмина повредени при изградба на „Сити мол“
Српскиот убиец возел такси низ Охрид
Скопјанец крадел охридски бисери
Најбогатиот човек во светот доаѓа во Македонија
Српски убиец со години живеел во Охрид под лажен идентитет
Штипјани грабнале 17-годишна девојка
Откажана изградба на „Белене“
Во турски хеликоптер загинаа 16лица
Косово не сака фуснота
Да се урнат сите цркви на Арапскиот Полуостров
Пораст на проституцијата во Атина
Куќата на Словенец продадена поради неплатени сметки во износ од 124 евра
Трајановски: Скопје ќе биде поделен на квартови и блокови
Отпуштенби сто чиновници во грчкото министерство за развој
Во Охрид уапсен српски државјанин, баран по потерница од Интерпол
Северна Кореја ќе истрела сателит
Одземени возила кои вршеле јавен превоз без дозволи
Шок во семејството на македонскиот Швајцарец
Кривични пријави за тројца предизвикувачи на инцидентoт во автобусот бр. 65 на ЈСП
Попоски – Хаџинасто
Црногорскиот претседател Вујановиќ во посета на Македонија
Лани 6.000 поплаки од потрошувачи
Куршуми најдени крај река
Кој е Македонецот што дивееше во Базел
Венизелос моли да го изгласаат
Карзаи
И Ѕинго со тужба против Бошкоски
Ахмети - Дијалогот всушност е започнување на преговорите со ЕУ
Телата на загинатите деца се враќаат во Белгија
Претседателката на кривичен Неделковска се сели во Врховен
Дијалогот е мост кон пристапните преговори со ЕУ
Десетина насилници претепаа момче
Во сообраќајка кај Пехчево загина едно лице
Компанијата „Бенетон“ гради текстилен центар во Ниш
Иднината на Македонија е во ЕУ, реформите да продолжат
Воjникот што уби 16 цивили во Авганистан префрлен во Кувајт
ОМД ја поздрави Резолуцијата на ЕП за Македонија
Кавадарци ќе донира за изградба на црквата „Св. Петка“
Филе
Скопје и Атина се притискаат да најдат решение за името
Почнува пристапниот дијалог на високо ниво Македонија - ЕУ
Струја удри дете во училишен дворМики, 18.03.2012 16:57:25
Машала, добри награди
aleks, 19.03.2012 13:14:38
nigde vo svetot nema so vesnik da kupuvas i lozinki se znae medium za sto e ovoj avtomatski ke ja unisti konkurencijata so ova ednoumie nigde ne ne vodi prestanav da gledam televizija poradi razni latasi i milenkovci kako mi solat pamet deka imame najsposoben i najsvetec premier na svetot a sega i ova i posle da ne zborat ovie od vmro deka SDSM gi unistil mediumite vo makedonija.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 6°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |