Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
01.02.2012, 13:02

Карл Кокс во Белград на 28 априлКокс доаѓа во Србија осум години по настапот на фестивалот „Urban Experience“ и тоа во организација на „Авалон продукција“, а на настапот ќе го промовира актуелниот студиски албум „All Roads Lead To The Dancefloor“

Легендарниот британски диџеј и продуцент Карл Кокс ќе има свое шоу на 28 април во Белград, кое ќе се одржи во центарот „Belexpo“. Кокс доаѓа во Србија осум години по настапот на фестивалот „Urban Experience“ и тоа во организација на „Авалон продукција“, а на настапот ќе го промовира актуелниот студиски албум „All Roads Lead To The Dancefloor“. Со актуелниот албум Кокс го претставува и револуционерниот УСБ- формат на албумот кој константно преку интернет се ажурира со нови содржини, без разлика дали се работи за нови ремикси, снимки од настапи или ексклузивни интервјуа со фотографии и апликации за смарт-телефони.

Музичкиот амбасадор кој е роден на Барбадос годинешната сезона на Ибица ја круниса и со прослава на 50. роденден. Влезниците за шоуто во Белград ќе се најдат во продажба веќе од понеделник по цена од 1.500 денари.

Статијата е прочитана 134 пати.

Испрати коментарЦртани филмови со Македонската филхармонија
Лаушевиќ задоволен што доби српски пасош
„Чувства. О. Сеќавања“ - нова книга за клавијатуристката од ЕКВ
Софија Вергара најпосакувана жена на светот
Јанг работел со Џобс на нов формат за продукција на звук
Благој Нацоски во опера со прочуениот Андреа Бочели
Драмскиот театар ќе постави шест премиери во 2012
(ФОТО) Кира Најтли во ново секси издание за „Џи Кју“
„Кармина Бурана“ повторно во МОБ
Синтија Никсон - Бисексуалка сум, одбрав хомосексуална врска
И Министерката за култура се сретна со принцот Мајкл
„Феникс“ најавува многубројни настани на „Фестивалот на чајот и читањето“
Џоли и Пит им забраниле на децата да читаат за нив на Интернет
Tрибина во чест на Кирил Ристоски во МНТ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -5°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Снег
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 4°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | ��ести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |