Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
01.02.2012, 15:18
Оштетен џипот на градоначалникот на КавадарциАлександар Панов се сомнева дека некој се обидува да го заплаши, но дека ваквиот напад нема да го поколеба во неговото работење

Кавадарци - Искрешена шофершајбна, оштетена хауба, искршени ретровизори и стоп светла. Ова е штетата која што непознати лица му ја нанеле на возилото на кавадаречкиот градоначалник Александар Панов. Џипот „опел антара“, кој бил паркиран пред зградата каде што живее градоначалникот, според полициските сознанија, бил оштетен синоќа околу 2 часот.

Полицијата извршила увид и се трага по сторителите. Градоначалникот Панов раскажува дека околу два часот по полноќ слушнал тропање, но воопшто не се посомневал дека можеби некој го оштетува неговиот џип. Најверојатно оштетувањата се направени со голем камен, што можеше да се забележи на местото каде што беше паркиран џипот.

„Сакам да пратам јавен апел дека ваквите чинови нема да ме поколебаат во извршувањето на функцијата и носењето одлуки. Место на магарето мавале на самарот. Ако имав страв немаше да се кандидирам за градоначалник, бидејќи знам дека јавната функција носи и вакви работи. Лечењето на фрустрации на ваков начин не води никаде. Кој и да го направил ова му простувам, но нема да има овој чин влијание врз моите одлуки и ќе продолжам уште повеќе да ја извршувам мојата функција“, вели градоначалникот, кој не се сомнева дека случајот има политичка позадина.

„Се сомневам во една личност. Мислам дека ова е нарачано и е направено од повеќе извршители“, додава Панов и се надева дека крим техника ќе успее да дојде до сторителот или сторителите, а тие ќе го кажат нарачателот.(А.Д.)

Статијата е прочитана 2980 пати.

Испрати коментарСиндикатот на машински персонал најави штрајк
Врховен суд ја потврди доживотната казна за Карамарков
Ед Дејви нов британски министер за енергија
Нормализиран авиопревозот, охридскиот аеродром отворен за сообраќај
СДСМ ќе поднесе кривична пријава против членовите на Антикорупциска
Антикорупциска иницира прекршочни за Црвенковски и Петров
Потврдена американската поддршка за членство на Македонија во НАТО
Расмусен - Дијалогот Белград-Приштина историска шанса
„Волво“ со профит од над 720 милони евра
Грците префрлиле 16 милијарди евра во странски банки
Во поларните студови во Европа животот го загубија 164 лица
Светската безбедност на дневен ред во Минхен
Бесими во Брисел на состанок со министри од НАТО земјите
„Малев“ ги запре летовите поради опасност од банкрот
Делегација на македонското Собрание на Молитвен појадок во Вашингтон
Поради снегот во Скопје скратени повеќе автобуски линии
ЕУ побара од еврозоната да обезбеди 15 милијарди евра за Грција
Мемети повика на смирување на состојбата
Ќерката на Тимошенко бара помош од САД
Ештон бара итна истрага за немирите во Египет
ВМРО-ДПМНЕ - Грчев да се извини за изјавата дадена за бугарска телевизија
Пензиите ќе се зголемат за пет проценти
Расмусен - Повлекувањето од Авганистан ќе се одвива според планот
Унгарската Влада го заштити „Малев“ од банкрот
Четири малолетници натепани во автобус
Повреден работник во „Макстил“
Македонија вистинска адреса за турските компании
Попоски и Бесими лобираат во Вашингтон за влез во НАТО
Студениот бран низ Европа однесе речиси 120 жртви
Македонија ги спроведува обврските за справување со климатските промени
Откриена царинска измама тешка 16,5 милиони денари
Уште девет лица починаа од премрзнување во Полска
На критичните места во Скопје фрлени 280 тони сол
Премиерот Груевски и владиниот тим на бизнис форум во Бурса
Сообраќајот отежнат, забрани за товарни возила на повеќе правци
Принцот Мајкл најави нови британски инвестиции
Тупурковски ослободен од обвинението за тајванските кредити
Смирување на тензиите и враќање на соживотот
Кољо Американецот ги призна измамите со кредити
Тодоров - Пристапот до здравствената установа да биде еднаков за сите граѓани
Жбогар специјален претставник на ЕУ во Приштина
Петстотини нови паркинг места во Капиштец
Додик - РС не отфрлува дејтонска конструкција на БиХ
Додовски објави згаснување на ВМРО-НП, членството се враќа во ДПМНЕ
Бејта - Градоначалникот на Вевчани виновен за тензиите
Македонија мост за турските компании кон Европа
Од студот во Украина досега починаа 43 лица
Нафтата под 99 долари, се зголемија резервите во САД
Холанд ја зацврстува предноста пред Саркози
Раководството и членовите на ВМРО-Народна се враќаат во ВМРО-ДПМНЕ
Нетанјаху победи на партиските избори
Премиерот Груевски се сретна со македонските иселеници во Измир
Почина новинарката на „Дневник“ Натали Сотировска
Селаните го спасија од пожар манастирот во Мала Речица
Попоски во Вашингтон по поддршка за членство во НАТО
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги осудуваат случувањата во Струга
Попоски во Вашингтон ќе побара Македонија да биде примена во НАТО
Македонец во Чешка уапсен поради дрога
Словачки пратеници голи против пратеничкиот имунитет
Прегазен пешак на патот Тетово - Јажинце
И виното на „Тиквеш“ патува за Британија
Зафировска - Судскиот совет постапува по наводите на адвокатите во „Пајажина“
По синоќешниот инцидент во Лабуништа е мирно, но напнато
Поглаварите на МПЦ и на ИВЗ на средба кај Иванов
Централна тема интеграцијата на Македонија во НАТО
Фонтаните во Вардар ќе прскаат од 1 април
Потпишан договор за ветерните електрани во Богданци
Италијанските пратеници си ги намалија платите за 1.300 евра
Милановиќ - Хрватска ќе ги поддржи соседите на патот кон ЕУ
Смирете ги меѓуетничките страсти, повикаа странците
Заеднички софтвер за систем-операторите од 15 држави во ЈИЕ
И натаму владее студениот бран на Балканот
Членките на ЕУ постигнаа договор за фискалниот пакт
Унгарскиот „Малев“ без пари, Владата вети помош
Изгаснат пожарот во Лабуништa, црквата не е изгорена
Груевски во Анкара на бизнис средба со Ердоган
Бесими - Од прием на Македонија во НАТО би профитирале сите
Запалена црквата во струшкото село Лабуништа
Груевски - Турција e важен трговски партнер на Македонија
ИВЗ - Исламофобијата е комбинирана со владина пропаганда
Дизелот поевтинува за два денара, бензинот поскап за 0,5 денари
Џафери - Ќе ги преземеме сите мерки за смирување на страстите во Струга
Ракометарите одликувани со „Медал за заслуги за Македонија“
Ограбени две спортски обложувалници
Саркози ќе го зголемува ДДВ-то на 21,1 отсто
Ја убиле зашто три пати родила женско
Пасати и лада нива за градската администрација
Британски „Дејли Мејл“ најпопуларно интернет издание
Шешељ од Хашкиот трибунал бара отштета од два милиони евра
Лани во Албанија извршени 124 убиства
Претседателот Иванов ќе ги одликува ракометарите со „Медал за заслуги“
Во Струга засилено присуство на полицијата
Британски банкар се откажа од добивката од приближно милион фунти
Кастро - Повеќепартискиот систем е опасност за независноста на Куба
Пронајдена 17-та жртва на бродоломот на „Конкордија“
Погрдни графити испишани на црквата Св. Никола во Октиси
Владата во офанзива по турски инвестиции„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Магла

Петок
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 2°C, Мин: -1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп |