Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
07.06.2012, 18:48

Новото „пежо 208“ пристигна во Македонија

Во Музејот на современа уметност прексиноќа беше промовиран новиот модел на „пежо 208“. Овој модел од Б-сегментот стартува со почетна цена од 12.000 евра. Од менаџментот на компанијата се надеваат дека овој модел на автомобил ќе биде атрактивен за македонските потрошувачи. „Очекуваме продажба во согласност со условите во кои работиме. Моментно продажбата на пазарот е на ниско ниво поради рецесијата во автоиндустријата во земјава, но ќе се надеваме на добра продажба на овој модел“, изјави Даниел Воиновски од „Еуроимпекс“, генерален увозник на „пежо“ за Македонија. (Ек.Р.)
Статијата е прочитана 651 пати.

Испрати коментарДигитална агенда
Енди Пејкоф член на „Македонија 2025“
„Оне“ со поголема заработувачка во првиот квартал
Алфа банка со поевтини кредити
Бизнисмените најавуваат нови вработувања
НБМ
Владата се труди за економијата, но дали успева„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 13°C

Четврток
Сончево
Макс: 30°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Одлуката на Хашкиот суд е важна, но таа не го решава прашањето за името

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |