Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
02.12.2012, 15:06

(ФОТО) Влатко Илиевски со нов албум, концерт и автомобил за новогодишно расположение

Десетина песни од последниве две години во кариерата на Влатко Илиевски се најдоа на новото цеде, „Нека биде по твое“, чија коцертна промоција ќе се случи на 10 декември

ФОТО: Киро Попов

Некои можеби го очекуваа, а за други пак е нешто како изнендаување, но Влатко Илиевски во последниов месец од годинава има три изненадувања. Две се за неговата публика, а третото од спонзорот „Киа“ за на него - четврти автомобил за две години соработка.

Влатко Илиевски, денеска (2 декември) напладне го претстави пред новинарите својот трет солистички албум насловен „Нека биде по твое“. На овој албум се собрани на едно место десетина песни, што Влатко ги има испеано на повеќе фестивали, како: Скопски фестивал, Макфест, Охридски трубадури и Сунчане скале. Албумот почнува со евровизиската „Русинка“, па следува насловната „Нека биде по твое“, за да продолжи со „Странец во твојот свет“, „Пушти ме да умрам крај други“, „Зима“, „Мојата самовила“, „Моја тамна ријеко“, „Нема ме“, „Во пепелта на љубовта“ и завршува со „Остани каква што си“.Немајќи трпение да го чека својот традиционален термин за концерт - 14 февруари, Влатко Илиевски веќе на 10 декември (идниот понеделник), во Универзална сала, со почеток во 20,30 часот во Скопје ќе направи концертна промоција на албумот „Нека биде по твое“. Сосема извесно е дека тој ќе биде главната ѕвезда на концертот, евентуалните гости ги чува како изненадување, а како предгрупа на неговиот настап ќе се претстави групата „Швалери“, кои веќе имаа „огнено музичко кршетвање“ на „Макфест“.

По концертот, до Нова година треба да се очекува и спот за некоја од песните на новиот албумот на Влатко Илиевски. Па, нека биде по негово! (Ј.П.)


Статијата е прочитана 577 пати.


Испрати коментарВелибор Педевски како „Хардеџ“ со низа настапи во Њујорк
Акварели на Петар Ѓорѓиев-Пљум во „Галерија 8“
(ФОТО) Телото како платно
iPhone 5 во Македонија од 14. декември
Линдзи Лохан дневно пие по 2 литра вотка
Циклус филмови на Андреј Тарковски
Потврдено од Бакингамската палата: Кејт Мидлтон е бремена!
Почина српската актерка Злата Петковиќ
Анимираниот филм „Татко“ доби „Златна тула“
Ана и Игор Дурловски настапуваат со Симфонискиот оркестар
(ФОТО) Бразилците избраа најубави задници
Мила Кунис со најсекси фотографија за 2012
Mанчевски гостува на универзитетот за филмски уметности во Москва
Музичка експлозија со полнолетните „Суперхикс“
„Љубов“ освои четири „европски оскари“
(ФОТО) Реконструирана фасадата на објект во Старата скопска чаршија
Оперски арии за поддршка на лицата што живеат со ХИВ
(ФОТО) Бојата на Берлин во 1930-те
„Титаник“ на 3-Д во „Синеплекс“
Филмскиот фонд додели три гранта за идеи за сценарио
Исла Фишер - Тешко е да бидеш госпоѓа Борат
НАСА откри мраз на површината на Меркур
Наталија Бондарчук ќе гостува на Филмскиот циклус „Андреј Тарковски“
Бранко Ѓорчев ја доби наградата „Св.Климент Охридски“
„Кој кого расте“ - нов ТВ-проект со Зорица Црношија
„Старо купуем“ - нов македонски филм
Адријана Лима бремена на календарот на „Пирели“
Хусеин Сермет настапува со Филхармонија
Изложба за Шатев во Софија
„Теа модерна“ - најуспешен печатен проект
Награди за уметничко дело од амбалажен отпад
Филмот „Мајки“ и изложба на Манчевски во Хрватска
Лансирана HP Connected Music во соработка со Universal Music
„Нувел Ваг“ го воодушеви Скопје
Паневропскиот филм на Макс ТВ во Македонија
Одбележани сто години од раѓањето на Кирил Пенушлиски
Kлавирот од „Казабланка“ на аукција
„Пуси рајот“ за најфаци на годината
Актери и музичари го продаваа „Лице в лице“
„Суперхикс“ - фешта со „Молокаи“ и „Чарли хит“
(ФОТО) Каролина Гочева со нов албум
„Трето полувреме“ ќе се прикаже во цела Македонија
Ердоган против Сулејман
Марија Каран искористена за љубомора на Северина
Симон Трпчески беше грациозен, вели „Лос Анџелес тајмс“
„Златна ѕвезда“ за шпанскиот „Брчки“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Облачно

Среда
Обилни врнежи
Макс: 7°C, Мин: -1°C

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 2°C, Мин: -5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ФОТО) Телото како платно
Германска уметница Гезине Марведел за создавање на своите уникатни уметнички дела не користи традиционално сликарско пла...
(ФОТО) Четири милиони деца-робови во Бангладеш
Многу од деца помлади од 14 години во Бангладеш поголемиот дел од денот го поминуваат работејќи во многу лоши услов...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |