Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
29.04.2012, 19:07

Вардар про му се истури на Пелистер

Во тоа што некогаш беше големо дерби во македонскиот ракометен шампионат, вицешампионот Вардар про го декласира Пелистер со 46:36, и до некаде ги залечи раните од дебаклот во првиот

од двата директни дуела за титулата со Металург два дена претходно. Првакот Металург славеше во Свети Николе со 33:28 против Овче Поле, Тинекс Пролет дома загуби од Куманово со 23:18, а Борец високо го порази Кавадарци со 41:27.

По шестото коло од плејофот во Суперлигата води Металург со 15 бода, колку што има и Вардар про, но „металурзите“ се со натпревар помалку - против Пелистер. (Р.Д.)


Статијата е прочитана 621 пати.

Испрати коментарНиколиќ ќе игра за титулата во Франција
Асистенција на Пандев против Рома
Реднап пресече
Крај на петгодишното владеење на Партизан
Лазаров на фајнал фор во Лигата на шампионите
Роналдо и Меси, повеќе од фудбалско ривалство
Ибрахимовиќ му порача на Берлускони
Битка за градот и за титулата во Премиерлигата
Зенит ја одбрани титулата во Русија
Крај на сезоната за Роуз
Новиот бран, засега, го одмина ФФМ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |