Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.03.2012, 13:34
Леванте се врати на четвртото место во ПримераМалиот клуб од Валенсија пред своите навивачи го совлада Бетис со 3:1

Со победата во синоќешниот натпревар од 26.коло екипата на Леванте се врати на четвртото место на табелата во Шпанското фудбалско првенство. Леванте пред своите навивачи го победи Бетис со 3:1 и освои нови три бодови.

Домашната екипа поведе со голот на Хозе Бакеро во 34.минута, а на 2:0 во 42.минута зголеми Чави Торес. Во финишот на првиот дел (44 минута) Бетис преку Жорге Молина намали на 2:1. Домаќините победата ја потврдија во 51.минута со голот на Аруна Коне.

Леванте со 38 бодови е на четвртата позиција, зад Реал Мадрид 67 бодови, Барселона 57 и Валенсија 43. Зад Леванте се наоѓаат Малага и Атлетик Билбао кои имаат по 37.

Бетис со 30 бодови остана на 12.место на табелата.

Статијата е прочитана 140 пати.

Испрати коментарМакедонија со пад од едно место на ФИФА листата
Протест пред ФФМ против Хаџи-Ристески
Арсенал за малку до чудо против Милан
Македонија потопена на „Кантрида“
Мечот Вардар - Загреб одложен поради смртта на директорот Калеб
Нов пораз на Торус во регионалната БИБЛ лига
Абрамович го сака Јоаким Лев на клупата на Челзи
Де ла Роса нов лидер на возачите
Британските олимпијци советувани да престанат да се ракуваат
Загреб со рекордна победа во СЕХА лигата
Оклахома му одржа лекција на шампионот
Паралелки за фудбал, кошарка, ракомет и тенис
Малиот кристален глобус во слалом за Шилд
Интер се спаси од пораз во дуелот со Катанија
МЗТ Скопје без проблеми на гостувањето кај Торус
Нова победа на Вардар Про во СЕХА лигата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Облачно

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |