Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
25.10.2012, 09:23

Вардар Про доминантен против Борац

Ракометарите на Вардар Про синоќа против Борац Бања Лука со убедливи 36:25 ја постигна четврта победа во СЕХА лигата

Екипата на Вардар Про вечерва во СРЦ Кале во Скопје го победи Борац Бања Лука со убедливи 36:25 во натпревар од 6.коло на ракометната регионална СЕХА лига.

Македонскиот претставник, кој е бранител на трофејот во ова натпреварување, ја имаше целосната резултатска контрола и во ниту еден момент не му дозволија на гостинот да се приближи и да ја загрози победата.

По оваа победа, Вардар Про кој целосно се „рехабилитира“ за поразот во минатото коло од Татран Прешов на домашен терен, е на делба на врвот на табелата со хрватскиот претставник Загреб КО.

На вчера одиграните натпревари од 6.коло: Загреб КО – Нексе 33:31 и Слога – Ловќен 29:33.

Втората македонска екипа во оваа лига Металург, дуелот со Брест Мешков на гости ќе го одигра на 12 декември, додека македонскиот првак следниот натпревар ќе го одигра в петок со Загреб (7.коло) во салата „Автокоманда“ во Скопје.

Табела: Загреб КО 13 бодови (5 натпревари), Вардар Про 13 (6), Татран Прешов 12 (5), Нексе 12 (6), Ловќен 10 (6), Металург 9 (5), Брест мешков 6 (5), Извиѓач 6 (6), Борац БЛ 1 (5), Слога 0 (6).


Статијата е прочитана 307 пати.

Испрати коментарНадал ги откажа Париз и Лондон
Пипан - Ќе се обидам да ја подигнам играта на повисоко ниво
Азаренка не знае против Серена
Самарџиски победи, Антиќ и Мекејлеб поразени
Само Георгиевски со победа во Лига Европа
Јубилејниот 100. Тур де Франс ќе почне на Корзика
Кожув немоќен против Рилски
Азаренка на мускули против Кербер
Словенецот Алеш Пипан нов тренер на МЗТ Скопје
Германска енигма за „кралевите“
„Фемили“ го минира Рајковиќ!
Магдебург се плаши од „Кале“
Шахтјор му зеде мерка на Челзи

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 9°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (36)
Tито во дилема дали да се разведе од Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...
Верски профит во Мека
Милиони луѓе секоја година доаѓаат и и' носат милијарди долари на саудиската економија...
Доналд Трамп во отворена војна со Обама
Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |