Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
15.08.2012, 15:05
Бајнам на експериментална терапија на коленотоДовчерашниот играч на Лос Анџелес Лејкерс ќе ја посети истата болница каде што пред некое време Коби Брајант и Грент Хил ги „подмладија“ колената со внесување плазма богата со тромбоцити

Новиот центар на Филаделфија, Ендрју Бајнам, во почетокот на септември ќе замине во Германија каде што ќе подлежи на експериментална терапија на коленото.

Довчерашниот играч на Лос Анџелес Лејкерс ќе ја посети истата болница каде што пред некое време Коби Брајант и Грент Хил ги „подмладија“ колената со внесување плазма богата со тромбоцити. Оваа терапија до сега се покажа како успешна, голем број познати спортски имиња потоа се чувствуваат многу подобро од претходно.

Поучен од позитивното искуство на двајцата некогашни соиграчи, Бајнам одлучи повеќе да не ризикува бидејќи поради болка во коленото минатата сезона мораше да пропушти поголем дел.

Иако минатата сезона имаше просек од 18,7 поени и 11,7 скока, сепак ваквиот ефект не беше доволен за Лејкерси да го задржат во својот состав, Бајнам е една од „жртвите“ на трансферот на Двајт Хауард во тимот од Лос Анџелес.

Делфино потпиша за Хјустон

Аргентинскиот репрезентативец Карлос Делфино следната сезона во НБА- лигата ќе го гледаме во дресот на Хјустон.

Искусниот Делфино и управата на рокетси се договорија на едногодишна соработка.

Аргентинецот минатата сезона настапуваше за тимот на Милвоки, имаше просек од девет поени, четири скока и 2,3 асистенции по натпревар.Статијата е прочитана 263 пати.

Испрати коментарСедлоски - Играчите се за мене
Вермален нов капитен на Арсенал
Шарди го запре Мари во Синсинати
Пеле - Лондон постави олимписки стандард
Гечевски ја заврши репрезентативната кариера
Динамо Минск прв финалист на струшкиот ракометен турнир
Феникс потпиша со Џермејн О’Нил
Мартинез во Баерн за рекордни 40 милиони евра
Балиќ во Металург за 200.000 евра по сезона!?
Светската пливачка елита в недела на 26. Охридски маратон
Надал го откажа учеството на Ју-Ес опен
Ван Перси и официјално во Манчестер јунајтед!
(ФОТО) Пандев за минимална победа против Литванците
Македонија падна на 34. место
Квалификациите клучни и сезонава во Формула 1
На Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди
Марадона би работел како тренер во Кина
Македонските надежи поразени од Португалија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |