Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
29.08.2012, 15:50
Лига на шампиони и Лига Европа на Макс ТВКорисниците на „Македонски телеком“ можат да ги следат сите натпревари од Лигата на шампиони и од Лига Европа на Макс ТВ од почетокот на сезоната 2012/2013. Во неа ќе бидат достапни вкупно 210 натпревари од двете натпреварувања и паралелно ќе можат да се гледаат до четири меча, информираше раководството на „Македонски телеком“.

Компанијата од УЕФА ги откупи правата за двете фудбалски лиги за наредните три години. Промотивно, фудбалските фанови ќе можат да ги следат преносите бесплатно до крајот на септември, по што натпреварите од Лигата на шампионите и од Лига Европа ќе бидат достапни во пакетот „Макс Спорт+“ за 199 денари месечно. Покрај ЛШ и ЛЕ, во пакетот се вклучени и спортските канали Спорт клуб, Спорт клуб +, Екстрим спортс, Моторс ТВ и ЕСЦПН класик.

Освен со пакетот „Макс спорт +“, содржините од Лига на шампиони и од Лига Европа ќе можат да се следат и преку новововедената услуга „Плати за да гледаш“ (Пеј пер вју), при што секој од натпреварите поединечно ќе биде достапен по цена од 99 денари, со вклучен ДДВ.

Според новините од компанијата, во вторник преку сите платформи натпреварите од Лига на шампиони ќе се гледаат на посебни канали, реализирани во соработка со Арена спорт од Србија, а се ексклузивно достапни само за корисниците на МТ и „Т-мобиле“. Во среда и во четврток, покрај еден натпревар што ќе се емитува на првиот канал на МТВ, кој исто така им е достапен на сите корисници на Макс ТВ, на посебните канали ќе бидат обезбедени и до осум натпревари дневно, повторно достапни на сите платформи и ексклузивно за корисниците на МТ и „Т-мобиле“.Статијата е прочитана 578 пати.

Испрати коментарИниеста избран за најдобар фудбалер во Европа
Реал Мадрид со Сити, Борусија и Ајакс во „групата на смртта“
Каранфилов 22. со воздушен пиштол од 10 м
Клајстерс ја заврши кариерата во сингл
Спартак го преживеа пеколот во Истанбул
Седумка од Лазаров за Замалек
Партизан ќе се вади против Тромзо
Шахистите и покажаа заби на Унгарија
(ФОТО) Свечено отворање на 14. Параолимписки игри во Лондон
Шпанскиот Супер куп за Реал Мадрид
Се самоуби селекторот на руските одбојкарки, Овчеников
Ѓоковиќ безмилосен против Лоренци
Лазаров со Атлетико во полуфиналето на „Суперглоуб“
Шахистите убедливи на стартот на Олимпијадата
„Ел класико“ за првиот пехар во Шпанија
Лондон подготвен за параолимпијците
Ибраими и Тасевски без Лига на шампиони
Болт сака да истрча 200 м под 19 секунди
Новицки уште две години во НБА
Јовановски - Очекувам параолимпијците да се пласираат во финалето
Лазаров нерешлива енигма за Станиќ
Федерер го смета Ѓоковиќ за фаворит на Ју-Ес опен
Атлетико Мадрид убедлив против Атлетик Билбао
Почина атлетскиот судија погоден со копје во вратот
Јаневски ги врати Тасевски и Ристиќ во националниот тим
Модриќ во Реал Мадрид за 33 милиони фунти
Вардар го победи Тетекс и изби на второто место
Атлетски судија погоден со копје во грло
Наполи убедлив на стартот од Серија А
Шампионот во Премиер лигата освои бод на „Енфилд“
(ФОТО) Вејн Руни ја помина ноќта во болница
Трета победа за Челзи во Премиер лигата
Победа за Волфсбург на гостувањето кај Штутгарт
Јувентус со победа ја почна одбраната на титулата во Серија А
Првенецот на Ван Перси во сенка на повредата на Руни
Галијани во Мадрид преговара за Кака„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...
600 острови на пазарот низ светот
Дали приватните острови излегуваат од мода? Елита ги напушта своите луксузни острови, додека сопствениците наидуваат на ...
Ако Кина пропадне?!
На крајот и Кина почнува да „шлајфува“ - балонот во сферата на недвижностите почнува да напукнува, извозот се намалува, ...

Дневн��к  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |