Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
05.06.2012, 15:24
Судење на прилепчанецот кој си ја уби девојкатаВо прилепскиот основен суд денеска продолжи судењето на 27- годишниот Даниел Крстески од Прилеп, обвинет за убиство со умисла на 19- годишната девојка Ангела Димоска во јануари годинава. Крстески се товари и за уште едно крвично дело „недозволено држење оружје“.

Психијатриските вешти лица од психијатриската болница од „Демир Хисар” пред судот дадоа свое мислење за психичката состојба на обвинетиот Крстески веднаш по убистото на девојката. Иако најавени, лекарите што го извршија обдукцискиот наод не стигнаа на судењето.

Според психијатарот д-р Валентина Талевска, Крстески имал дисоцијално растројство, бил во алкохолизирана состојба и имал низок праг на толеранција. Доктор Борис Грозданов појасни дека стравот што обвинетиот го чувствувал претходните дваесетина дена поради заканите од обезбедувањето во едно прилепско кафуле поради што на црно купил пиштол, нема никаква врска со чинот на убистовото на девојката. Тогаш станувало збор за други мотивации.

Прилепското обвинителство го товари Крстески за убиство со умисла зашто тој бил пресметлив кога го извршувал кривичното дело. Убиството на 19 годишната Ангела Димоска се случи на 28-ми јануари рано утрото во семејниот стан на Крстески кој живеел со својот татко. Продолжението на судскиот процес е закажано за 27-ми јуни.

Статијата е прочитана 941 пати.

Испрати коментарСобранието го усвои ребалансот на Буџетот за 2012
Сириза е за сложено име на Македонија со географска одредница
Венера „го засени“ Сонцето
Пандев три плус една година во Наполи
Словенија цврсто стои зад евроинтеграцијата на Македонија
Социјални компјутери за 3.000 апсолвенти
Идната недела нов тендер за ОХИС
Тодоров - Да се реновираат шалтерите во јавните здравствени установи
Почина јапонскиот принц Томохито
Cisco Expo 2012 - Бизнисот и Владата да ги користат иновациите за поголем развој
Биг Мек зависи од Македонија
Поддршка од Финска за влез на Македонија за ЕУ
Вардар исфрли уште еден труп
Трагична сообраќајка на патот Кавадарци - Ресава
Самоубијци однесоа во смрт 22 лица
Дачиќ - Нема мнозинсво за српска влада
Претепан поранешниот началник на УБК, Хисен Муслиу
Обама - воин со беспилотни летала
Директен лет Скопје - Дубаи од октомври
ДУИ ја прослави 10-годишнината од своето основање
Премиерот Груевски во посета на Финска
Денеска почнува „Cisco Expo 2012“
Собранието треба да гласа за ребалансот на Буџетот за 2012
СДСМ
ВМРО-ДПМНЕ - Каде одеа парите во времето на СДСМ?
Ставрески - За два дена исплатени 25 милиони евра
Учениците фрлаа стари книги и тетратки за поздрава животна средина
Бројот на жртви од авионската несреќа во Лагос е речиси 200
Тодоров им закажуваше прегледи на болните
МАНУ е задоволна од своите нови академици
Груевски - Шведските компании ќе инвестираат надвор од еврозоната
Одложено судењето за приведен во „Монструм“
Шврговски - Црвенковски не издал државна тајна
Заканувачки пораки на возила во Тафталиџе
Папата не се плаши од „Ватиканликс“
Продадена железарницата во Сисак за 30 милиони евра
Жена настрада при пад од тераса од четврти спрат
Вардар исфрли удавена скопјанка
Учениците ќе собираат стара хартија
Франција оди на парламентарни избори
Владиниот тим од Шведска заминува во посета на Финска
Избрани шест нови академици во МАНУ
Мартин Нешкоски - една година потоа
Тројца планинари загинаа, двајца се водат исчезнати на Монт Еверест

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |