Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
17.12.2012, 15:46
Одложена посетата на Груевски на ХрватскаПосетата на премиерот Никола Груевски на Република Хрватска е одложена поради лошите временски услови на аеродрoмите во Скопје и во Загреб.

Од Владата денеска информираа дека преку координација на протоколите на двете земји, поради лошите временски услови и затворањето на скопскиот и на загрепскиот аеродром, договорено е да се одложи предвидената официјална посета на Хрватска. Терминот за нова посета ќе биде дополнително договорен и усогласен во согласност со агендите на двете страни.

Премиерот Груевски требаше да се сретне во Загреб со својот хрватски колега Зоран Милановиќ, со претседателот Иво Јосиповиќ и со претседателот на Соборот, Јосип Леко, како и со претставници на македонската заедница во Хрватска. Маглата на скопскиот аеродром „Александар Велики“ е причина за откажување на повеќе летови.

 

Статијата е прочитана 931 пати.


Испрати коментарЗаев ја потпиша Конвенцијата на градоначалници во Брисел
Гасот поевтинува, ќе паѓа ли и цената на парното
Албанската православна црква не ги признава резултатите од пописот
СДСМ поднесе кривична пријава против Томе Аџиев
Христијаните најбројни на с��етот
Љубисав Иванов-Ѕинго не си оди од политиката
Дождот го олесни дишењето
Љубе Бошкоски на инфузија
Банкротираше црногорскиот весник „Побједа“
Лекарите и Тодоров повторно на преговарачка маса
Привремено одложен стечајот за ЕМО
Санадер во болница, судењето прекинато
Во автобуска несреќа во Хрватска повредени 37 босански студенти
Иванов жали што Унијата не ја испрати вистинската порака
Иванов апелира на итна деблокада на буџетот
Годишно обраќање на претседателот Иванов во Собранието
Новите членови на Судскиот совет дадоа свечени изјави
Бењини - Враќањето на Берлускони е полоша вест од крајот на светот
Кипар пред банкрот
Деца му пишуваат на Брејвик
ОН го продолжи мандатот на Хашкиот трибунал
Протести во Шпанија против буџетските кратења
Чешка се сеќава на Вацлав Хавел
Годишно обраќање на Иванов во Собраниет��
Координацијата кај Вељаноски заврши без договор
Маглата и денеска го отежнува авиосообраќајот
ММФ ќе препорача проширен мониторинг за Македонија
Убиецот од Конектикат имал луда мајка
Грција и Бугарија го зацементираа сојузништвото
Живот како во камено време среде Аеродром
Вработените во ОХИС повторно на протести
СДСМ до Владата достави предлог за буџетско штедење
„Телеком“ и „Т-мобиле“ со ист број за корисници
Вељаноски нуди предлог, опозицијата не го прифаќа
Беџети им врачи повелби на новоименуваните извршители
Лустраторите Гешовски и Витановски поднесоа оставки
Берлускони се сврши со 27-годишна девојка
„Амбиент 3“ - нова книга на новинарот Зоран Иванов
Високото образование, лустрацијата и парното наскоро на Уставен
Дизелот поевтинува за 1,5 денари
Почна координацијата кај претседателот на Собранието
Бугајски - Бугарија го дестабилизира Балканот попречувајќи ја Македонија кон ЕУ
Писмо со сочувство од Иванов до Обама
Социјалистите на Чавез победија на регионалните избори
Ахмадинеџад изрази сочувство за трагедијата во САД
Аврамопулос - Македонија треба да докаже добрососедство
Координативна средба кај Вељаноски за буџетот за 2013
Поради магла откажани и одложени летови од скопскиот аеродром
Во експлозија на бомба во Авганистан загинаа 10 девојчиња
Коце пак ќе трча за Скопје
Фотогалерија од денешните кавги во Парламентотmile, 17.12.2012 18:14:12
Голема штета, навистина.................
pile, 17.12.2012 19:02:15
Aktuelniot Premier na Republika Makedonija pred da prodolzji so svojata agenda na promocija na novi industriski zoni na kvalitetno obrabotlivo zemjiste ili planirani beskorisni poseti na malkute preostanati prijatelski zemji, posle negativniot zaklucok na Sovetot na ministri za dodeluvanje datum za otpocnuvanje na pregovori so R.Makedonija pod privremenot ime, ima Ustavna dolzjnost da se obrati na nacijata i da objasni sto ponatamu.Megju drugoto treba da odgovori:-Sto ke prevzeme so filmot ,,treto poluvreme za da goi podobri odnosite so R.Bugarija, zosto gledame revoltot od kaj se crpe;-dali e zapoznaen so predlogot od Republika Kipar dostaven do ministerot Poposki vo sredinata na juni, kako i dali ke raspise referendum dokoku se postigne kompromis vo vrska so imeto pri pretstojnata poseta na medijatorot G-din Nimic na regionot,,Dokolku nema obrakanje do nacijata od nego Makedonskiot gragjanin a posebno koalicionite partneri netreba nisto da ocekuvaat tuku da povlecat drzjavnicki p
Kojco, 17.12.2012 23:13:36
Super e. Grujo spasi nekolku desetina iljadi Evra narodni pari. I taka nikakov korist nemame od negovo setanje po cel svet.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 3°C

Ситен дожд

Среда
Слаби снежни врнежи
Макс: 0°C, Мин: -4°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 2°C, Мин: -6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (30)
Jованка не се откажува од политичка кариера. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Живот како во камено време среде Аеродром
Жителите од зграда на улицата „Владимир Комаров“ откако го откажале парното греење, секој ден се без струја од 6 до 12 ч...
Убиецот од Конектикат имал луда мајка
Ненси Ланца, мајка на 20 годишниот Адам го подготвувала синот за крајот на светот...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |