Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
01.02.2012, 11:30
Софија Вергара најпосакувана жена на светотЧетириестгодишната колумбиска глумица е најстарата жена на која и припадна оваа ласкава титула откако AskMen.com. во 2000-та година ја востанови наградата

Според изборот на повеќе милион читатели на проталот AskMen.com, глумицата Софија Вергара е избрана за најпосакувана жена на светот. Четириестгодишната колумбиска глумица е најстарата жена на која и припадна оваа ласкава титула откако AskMen.com. во 2000-та година ја востанови наградата.

На второ место е манекенката Кејт Аптон, а на трето Руни Мара, ѕвездата на филмот „Мажи кои мразат жени“. На четвртво место е манекенката на Викторија Сикрет, Миранда Кер, а на петто раперката Ники Минаџ. Кети Пери е на 16-то место, а Лејди Гага на 18-то место.

Меѓу избраните 100 најпосакувани жени во 2012 година се најдоа и Ким Кардашијан, Џенифер Лопез, Блејк Лајвли, Стејси Киблер, Скарлет Џонсон, Меган Фокс и Адел.

Кејт Миделтон е на 11-то место, а нејзината сестра Пипа на 98 место. На списокот ги нема Анџелина Џоли и Џенифер Анистон.

Статијата е прочитана 1466 пати.

Испрати коментар(ИНТЕРВЈУ) Несфатлива е одлуката да се врати српското црковно пеење
Почина добитничката на Нобеловата награда, Вислава Шимборска
(ФОТО) Луда, луда мода на Џани Моларо
Самостојна изложба на Петра Јовановска Ристовска во Безистен
Хелена Кристенсен рекламира долна облека и на 43 години
Лејди Гага сака дете, но само од Италијанец
Цртани филмови со Македонската филхармонија
Лаушевиќ задоволен што доби српски пасош
„Чувства. О. Сеќавања“ - нова книга за клавијатуристката од ЕКВ
Карл Кокс во Белград на 28 април
Јанг работел со Џобс на нов формат за продукција на звук
Благој Нацоски во опера со прочуениот Андреа Бочели
Драмскиот театар ќе постави шест премиери во 2012
(ФОТО) Кира Најтли во ново секси издание за „Џи Кју“
„Кармина Бурана“ повторно во МОБ
Синтија Никсон - Бисексуалка сум, одбрав хомосексуална врска
И Министерката за култура се сретна со принцот Мајкл
„Феникс“ најавува многубројни настани на „Фестивалот на чајот и читањето“
Џоли и Пит им забраниле на децата да читаат за нив на Интернет
Tрибина во чест на Кирил Ристоски во МНТ„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -2°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Слаби снежни врнежи
Макс: -1°C, Мин: -6°C

Петок
Мешавина од дожд и снег
Макс: 3°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |