Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
27.08.2012, 15:15
Јаневски ги врати Тасевски и Ристиќ во националниот тимСелекторот на македонската фудбалска репрезентација го објави списокот на фудбалери за настап на првите два натпревара во квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски, денеска го објави списокот на фудбалери кои ќе конкурираат за настап на првите два натпревара во квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Јаневски во составот ги врати Дарко Тасевски и Стевица Ристиќ, кои ќе бидат дел од дваесет и тројцата фудбалери.

Македонија квалификациите ќе ги почне на 7 септември против Хрватска во Загреб, а на 11-ти гостува во Глазгов против Шкотска.

На списокот на селекторот Јаневски се следниве фудбалери:

Голмани: Кристијан Наумовски, Мартин Богатинов и Томе Пачовски.

Одбрана: Бобан Грнчаров, Даниел Георгиевски, Александар Тодоровски, Николче Новески, Ванче Шиков, Даниел Мојсов, Горан Попов и Александар Лазевски.

Среден ред: Никола Глигоров, Мухамед Демири, Величе Шумуликоски, Стефан Спировски и Дарко Тасевски.

Напад: Ферхан Хасани, Иван Тричковски, Стевица Ристиќ, Горан Пандев, Мирко Ивановски, Агим Ибраими и Александар Трајковски.

Статијата е прочитана 964 пати.

Испрати коментарБолт сака да истрча 200 м под 19 секунди
Новицки уште две години во НБА
Јовановски - Очекувам параолимпијците да се пласираат во финалето
Лазаров нерешлива енигма за Станиќ
Федерер го смета Ѓоковиќ за фаворит на Ју-Ес опен
Атлетико Мадрид убедлив против Атлетик Билбао
Почина атлетскиот судија погоден со копје во вратот
Модриќ во Реал Мадрид за 33 милиони фунти
Вардар го победи Тетекс и изби на второто место
Атлетски судија погоден со копје во грло
Наполи убедлив на стартот од Серија А
Шампионот во Премиер лигата освои бод на „Енфилд“
(ФОТО) Вејн Руни ја помина ноќ��а во болница
Трета победа за Челзи во Премиер лигата
Победа за Волфсбург на гостувањето кај Штутгарт
Јувентус со победа ја почна одбраната на титулата во Серија А
Првенецот на Ван Перси во сенка на повредата на Руни
Галијани во Мадрид преговара за Каказачуден, 27.08.2012 15:27:53
а манекенов слушнал ли за баже илиоски, играчиште од светски калибар
zadovolen, 27.08.2012 19:00:03
se na se vaka generalno gledano , dobar izbor i mnogu mi e milo sto go nema toj sto igra kako balerina a sekogas se buni i pcue plus toa mnogu sebicen bese vo napad taka da zadovolen sum mada ima uste dosta mladi talentirani no nema mesto za site, napred Makedonijo ti posakuvam uspeh.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |