Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
25.07.2012, 12:21
Дрим тимот му одржа лекција на европскиот шампионАмериканската репрезентација со убедлив триумф во Барселона над Шпанија од 100:78 ги заврши подготовките за Олимписките игри

Кошаркарската репрезентација на САД со убедлива победа од 100:78 синоќа во Барселона против домашната Шпанија, ги заврши подготовките за настапот на Олимписките игри каде важи за најголем фаворит за првото место.

Најефикасен играч во победничката репрезентација беше Кармело Ентони со 27 постигнати поени, а неговиот репрезентативен колега Леброн Џејмс реализира 25. Двоцифрен број поени имаше и Кевин Дјурант - 13.

Во поразената селекција По Гасол даде 19 поени, а Ибака имаше учинок од 16 коша. Третиот Шпанец со двоцифрен ефект беше Наваро кој даде 11 поени.

Натпреварот се одигра во арената „Сент Жорди“ пред повеќе од 16 илјади гледачи.

За САД ова беше петта победа во исто толку подготвителни натпревари пред почетокот на ОИ. „Дрим-тимот“ во изминатиов период освен Шпанија ги победи и Доминиканска Република, Бразил, Велика Британија и Аргентина.

Статијата е прочитана 417 пати.

Испрати коментарПирова победа за Ренова во Белорусија
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
(ФОТО) Македонското знаме подигнато во Олимпиското село во Лондон
Почнуваат 30. Олимписки Игри во Лондон
Металург убедливо поразен и во реваншот
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Кадетите останаа без полуфинале на ЕП
Торп во Лондон како коментатор
Мекејлеб на прагот на Фенербахче
Омерагиќ се повлече, Ѓорѓиоски единствен кандидат за претседател на ФФМ
Со фудбалот почна натпреварувачкиот дел на Игрите
Африкански олимпиец побара азил во Британија
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“
Прв скандал на Олимпијадата, Севернокореанките го напуштија теренот
(ФОТО) Вардар елиминиран од БАТЕ Борисов
И официјално - Бекам на отворањето на Игрите
Повеќе од 100 олимпијци паднаа на допинг
По БАТЕ, Дебрецен би бил задачата за Вардар
(ФОТО) Премиерот Груевски во обиколка на арената „Филип Втори“
АМС апелира за коректно навивање на мечот Вардар - БАТЕ Борисов
(ВИДЕО) Тепачка меѓу навивачи на Железничар и Марибор во Сараево
На олимпиското мени - од пиле млеко
Вардар Про против победникот од мечот Замет-Ловосице
Ѓорѓиоски - Со мудра игра ќе го елиминираме БАТЕ
Белгија им го нанесе првиот пораз на кадетите на ЕП
Малезиски олимпијци можат да го одложат рамазанскиот пост
Светските лидери и холивудските ѕвезди на отворањето на ОИ
Жак Рог му оддаде признание на Лондон за организацијата на ОИ
Британската кралица им посака успех на олимпијците
Дејвис и Далман остануваат во МЗТ Скопје
Дожд на отворањето на Олимписките игри
Сан Антонио го посакува Мекејлеб
(ФОТО) Марко Блажевски е македонскиот знаменосец
Кадетите обезбедија четврт-финале
Запленети 10.000 лажни олимписки знамиња
Маратонец без пасош на ЛОИ 2012
Тој спринтува без нозе, а девојка му е супермодел
Отворањето на Игрите ќе чини 36 милиони евра
САД ја победија Аргентина во подготвителен дуел за ЛОИ
Спиеше со момчето и остана без Игри

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Сабота
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Вечерва почнуваат Олимписките игри во Лондон...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Олимпискиот шампион и светски рекордер во спринтерските дисциплини на 100 и 200 метри, покрај „своите“ дисциплини, ќе тр...
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |