Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
18.03.2012, 16:25

Петмина повредени при изградба на „Сити мол“Петмина работници се повредени при изведба на градежни работи на трговскиот центар „Сити мол“, кој се наоѓа во скопската населба Карпош 4. Според првичните информации, несреќата се случила во саботата при пад на плоча. Еден од работници се здобил со потешки повреди и е задржан на лекување во Градската болница „8 Септември“. Четворицата работници, кои за среќа поминале само со полесни повреди се пуштени на домашно лекување. Полицијата вчера не обелодени повеќе детали за тоа како се случила несреќата, а се' уште не се познати ниту причините што ја предизвикале. Засега не се знаат ниту резултатите од увидот на трудовата инспекција и каде таа ги лоцира причините за несреќата. (Х.Р.)Статијата е прочитана 2752 пати.

Испрати коментарОграбена и оштетена црква во Тетово
Пријави педофилија на 15-505
Пронајден женски труп во Долно Лисиче
Скопјанец крадел охридски бисери
Српскиот убиец возел такси низ Охрид
Исчезнати со години

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 23°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 21°C, Мин: 5°C

Четврток
Сончево
Макс: 21°C, Мин: 6°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |