Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
18.10.2012, 13:16
Нов пораз на Атлетико Мадрид во Лигата на шампионитеНа гостувањето кај Савехоф шпанската екипа е поразена со 35:30, а Кирил Лазаров со 6 голови беше најефикасен во својот тим

Ланскиот финалист во ракометната Лига на шампиони се наоѓа во резултатска криза, откако синоќа го претрпе и третиот пораз во Б групата од Лигата на шампионите. На гостувањето кај Савехоф шпанската екипа е поразена со 35:30, а Кирил Лазаров со 6 голови беше најефикасен во својот тим.

Вчера беа одиграни уште два натпревара: Горење – Силкеборг 31:23 (Ц група) и Берлин – Кадетен Шахфаузен 31:27 (Д група).

Денеска се играат пет натпревари: Партизан – Монпеље, Хамбург – Флензбург (А група), Веспрем – Кил, Констанца – Цеље (Б група) и Динамо Минск – ПИК Сегед (Д група).

Македонскиот шампион Металург во сабота во Скопје ќе игра со руската екипа Санкт Петербург.

Покрај овој дуел на програмата е и дуелот Загреб КО – Барселона, а за недела се закажани натпреварите Шамбери – Киелце и Адемар Леон – Фланзбург.

Преглед на табелите по 3.коло:

А група: Флензбург 5 бодови, Хамбург 5, Чеховски Медведи 3, Адемар 2, Партизан 2, Монпеље 1.

Б група: Кил 6, Веспрем 6, Савехоф 4, Атлетико Мадрид 2, Цеље 2, Констанца 0.

Ц група: Киелце 6, Металург 6, Горење 4, Силкеборг 2, Санкт Петербург 2, Шамбери 0.

Д група: Барселона 6, Берлин 6, Загреб КО 3, ПИК Сегед 2, Кадетен Шафхаузен 2, Динамо Минск 1.Статијата е прочитана 490 пати.

Испрати коментарХоризонт З. е новиот лидер
Јуве е осамен лидер
Трет пораз во низа за МЗТ Скопје
Жито Прилеп подобар од Лундагард
Вардар про помина, Куманово испадна
(ФОТО) Четири од четири за Металург
Победи за водечката тројка во Премиер лигата
Мекејлеб најефикасен во победата на Фенербахче
Клучот за „Грипе“ е во одбраната
Металург по четири од четири
Балотели со награда „Златен тапир“
Без домашна кошарка и овој викенд
Македонија ќе скокне 21 место на ФИФА листата!
Грчки фудбалски клуб спонзориран од проститутки
Пораз на Самарџиски со Литвос Ритас во Евролигата
Иванов - Нашиот тим се вика Република Македонија
Успешно деби на Куманово во БИБЛ
Червар ја спушта топката
Џон Тери нема да се жали на казната за расизмот
Барса сака да го продолжи договорот на Меси до 2018
Победа за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Работнички потпиша со Шарпер
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Фетел не размислува за Ферари
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - Србија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 6°C

Ведро

Понеделник
Сончево
Макс: 23°C, Мин: 7°C

Вторник
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (31)
Власта ништо не може да ја замени. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Човекот поет нема друг избор освен да пишува
„Пазарната логика се наметнува како валиден репер дури и за книжевните вредности“, вели поетот Владимир Мартиновски...
Како умре Моамер ел Гадафи?
„Хуман рајтс воч“ изготви извештај за последните денови на либискиот водач насловен како „Крвна одмазда во Сирт“...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |