Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
09.10.2012, 18:43

Антиќ ограбен во Атина

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ во текот на вчерашниот ден преку својот профил на „Фејсбук“ објави дека во својот дом во Атина имал непоканет гостин. Имено, додека членот на грчки Олимпијакос бил во спалната соба што се наоѓа на четвртиот кат, еден кат подолу во дневната соба крадец оперирал по станот, главна цел биле клучевите од неговиот автомобил „ауди А7“ и паричникот „гучи“.

„Ја сакам Грција. Ова е единственото место каде што истовремено додека си во спалната соба на четвртиот кат, имаш крадец на третиот кат, кој не ти зема ништо друго освен клучевите од ’А7’ и паричникот ’гучи’. Ги сакам и ги почитувам луѓето со стил :)). Верувајте ми, бев доста изненаден, кога влегов во кујната да земам нешто за пиење видов како некој трча накај балконот. Се прашувам дали ова е нормално“, Антиќ оваа информација ја сподели со своите пријатели на профилот на „Фејбук“.

Она што е најважно е дека македонскиот репрезентативец е добар, односно не настрадал при грабежот, а засега останала и „А7“ од кој крадецот ги има клучевите. (М.К.)


Статијата е прочитана 1036 пати.

Испрати коментарХрватските хулигани најавуваат доаѓање во Скопје!
Фудбалерите бараат максимална поддршка
Штимац - Во Скопје потешко од Белгија
Сточиков под истрага за напад врз новинар
В��рдар про му се реваншира на Извиѓач
Убедлива победа на Барселона против Далас
Тони Надал - Федерер е подобар од Рафа!
Јаневски бара бодови, макар и со послаба игра
Болт ќе ги брани медалите во Рио
„Убиецот“ му се извини на Федерер
(ФОТО) Прв тренинг на македонската репрезентација пред натпреварот со Хрватска
Штимац - Свесни сме за незгодноста на Македонците
Хрватските хулигани нема да го видат Скопје
За Интер 220. миланско дерби
Илиевска со бронзен медал на Медитеранскиот шампионат
Пандев му донесе победа на Наполи
Меси 2, Роналдо 2
МЗТ Скопје поразен во Подгорица
(ФОТО) Вардар падна во Тетово
Илиевски и Цедевита паднаа во Сплит
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол на „Филип Втори“
Осум гола на Лазаров во Целје
Триумф на Фетел во Сузука
(ФОТО) Металург го преслуша и Горење
Победи на Челзи и Манчестер Сити
Пол позиција за Фетел на Големата награда на Јапонија
Металург загреан за Горење
Пандев и Наполи надиграни во Ајндховен
Лазовски - Неуспехот во Венецуела беше пресуден за оставката
Ракометарките одиграа нерешено со Црна Гора
Кираџиев единствен македонски претставник на СП во полумаратон
Лазовски се повлекува од кошаркарската репрезентација
Нексе добра поука за Горење
Вардар казнет со 10.000 евра
Ставрев ќе го суди мечот Русија - Азербејџан
Балотели им ја скрати радоста на „милионерите“
Тодоров задоволен од победата, но не и од играта
Металург поразен од Нексе
Втора победа за МЗТ Скопје во АБА лигата
Финансиска полиција го „чешлаше“ Наполи
Светската лига во ватерполо без Македонија
Македонија падна седум места на ФИФА листата
Карабатиќ негира дека се обложил на мечот под истрага
„Металците“ не го потценуваат Широки
БАТЕ Борисов непријатно изненадување за Баернsaska, 10.10.2012 13:22:04
Poentava e deka ja saka Grcija poseduva A7 i Guci paricnik. Mislam ovaa persona sebesi se spusti tolku nisko, podolu ne moze. Steta, ednas odamna mi bese ok

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Делумно облачно

Среда
Ведро
Макс: 23°C, Мин: 6°C

Четврток
Ведро
Макс: 24°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (22)
Вознемиреноста на Стане Доланц.  Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Многу полесно е да си играч отколку тренер
Индира Кастратовиќ зборува за новиот предизвик како тренер на Вардар СЦБТ, за споредбите со Кометал Ѓорче Петров...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |