Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
22.05.2012, 15:34

Косово може да игра пријателски средбиОваа било усвоено на состанокот кој ФИФА го одржа во Будимпешта, во минатите два дена

Светската фудбалска организација (ФИФА) донела одлука дека Косово може да игра пријателски натпревари, потврди претседателот на косовскиот фудбалски сојуз, Фадиљ Вокри. Оваа било усвоено на состанокот кој ФИФА го одржа во Будимпешта, во минатите два дена.

„Се уште не сме примени како полноправни членови и нема да смееме да настапуваме во квалификации за ЕП или СП, но ќе можеме да играме пријателски натпревари со земјите кои го имаат признато Косово“, изјавил Вокри. Веќе се знае дека првиот пријателски меч, Косово ќе го одигра против селекцијата на Турција.


Статијата е прочитана 643 пати.

Испрати коментарБогдановски 38. во Европа на 200 м слободно
Војдан со шампионската титула во Украина
Епска победа на Гвардини над Кевендиш
Мајами во финалето на Источната конференција
Тошак ги поведе избраниците на дуел со Роналдо
Грнчаров останува во МЗТ Скопје
Втора етапна победа на Родригез
Филаделфија се избори за мајсторка со Бостон
Токио, Мадрид и Истанбул останаа во трка за ЛОИ 2020
(ФОТО) Вардар со победа ја прослави шампионската титула
Мајами на една победа до финалето на Истокот
Холандија потклекна пред македонските надежи
Вардар на роденденска прослава во Кишињев
Ананд експресно израмни против Гелфанд
Анастасија Богдановски 56. во Европа на 100 м слободно
(ФОТО) Тренинг во ватерполо услови на А-тимот
Антиќ со Олимпијакос поведе во грчкото финале
Оклахома во финалето на Западот
Надал си го врати трофејот во Рим од Ѓоковиќ
Монпелје прв пат првак на Франција
Сан Антонио ги збриша клиперси
Пандев - Овој Куп ми е најдраг
Русија светски шампион во хокеј на мраз
Камерон „му пресуди“ на Тери
Пандев со Наполи ја освои четвртата Куп титула во Италија
Вардар Про го освои ракометниот Куп на Македонија
Челзи е сензационален победник во Лигата на шампионитеЗевзекмен, 22.05.2012 16:31:10
еве сега предизвик за фудбалерите албанци од Македонија... а ги има доста што ѕа Швицарска играт
Mudrec, 22.05.2012 17:45:41
Nie ne treba da igrame so niv. Treba da izvlecheme pouka od gostuvanjeto na mladinskata rakometna reprezentacija.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Сабота
Грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 12°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 10°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |