Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Македонија и Србија со заеднички контакт центар за полициска соработка

Министерката за внатрешни работи Јанкулоска и српскиот премиер Ивица Дачиќ потпишаа и протокол за полициска соработка за време на туристичката сезона...

Познат идентитетот на девојката прегазена на Партизанска

Девојката која почина синоќа во тешката несреќа во Скопје е 25-годишната Оливера П. од Радовиш...

Адеми - Остануваат во сила препораките за намалување на загадувањето

Министерот за животна средина заедно со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи се сретнаа со претставници на повеќе невладини организации...

Вести
Груевски: Догодина повеќе инвестиции, повисоки плати, пензии и социјална помош
„Веќе во март ќе има зголемување на пензиите и на социјалната помош за пет отсто, а во декември и на платите за пет проценти“, рече премиерот во новогодишното интервју за МРТВ
Арифи со урбанистички планови ќе го решава хаосот во Тетово
Главниот проблем – водоводот, се наоѓа во владиниот буџет за 2014-2015 година, а Општината обезбедила 1,6 милиони евра о...
Спречен шверц на 18 килограми марихуана на Ќафасан
Цената на запленетата марихуана на западноевропскиот пазар достигнува до 80 илјади евра...
Адеми: Остануваат во сила препораките за намалување на загадувањето
Министерот за животна средина заедно со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи се сретнаа со претставници на...
Анкета: Србија најпријателски, Грција најнепријателски сосед
МВР упати стотина предупредувања за сообраќајни прекршоци
Државата во 2014 целосно ќе го финансира СОС Детското село
Во лавина на италијанските Алпи загинаа двајца скијачи
Српската полиција уапси 126 дилери на дрога
Пакетчиња за децата на загинатите и починати припадници на АРМ
Брендирани вински продавници во девет македонски градови
Жена-самоубиец усмрти 13 лица во Волгоград
Казни за 70 фирми кои не ги почитувале препораките за загадувањето
Девојче во Бутел погодено од залутан куршум
ОН усвои буџет од 5,5 милијарди долари за 2014-2015
Собранието го донесе новиот закон за медијација
 
Магазин
Културата во 2014 со 11,6 проценти поголем буџет
Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска е задоволна од реализираното во културата годинава
Поезија на Никола Маџиров објавена и во Индија и Израел
Индискиот тиражен дневен весник „Њу Индиан Експрес“ објави афирмативен осврт за книгата на Маџиров „Остаток од друг век“...
Ја сакаме ли Нова година како порано?
Чекор по чекор, пристигнува и 14. година од вториот милениум. ...
Дедо Мраз на Википедија
Во 21 век, како „валиден доказ“ за постоењето и влијанието на еден феномен веќе не се смета само восочна фигура во музеј...
Мала графика од светот по шести пат во Тетово
На биеналната изложба отворена во Центарот за култура „Иљо Антевски- Смок“ се изложени дела на графичари од сите контине...
Промоција на Монографија за Кирил Ристоски
Спорт
ВИДЕО: Антиќ со тројка ја спаси Атланта од пораз
Крилниот центар на „една нога“ на 3,1 секунди до крајот донесе дополнителни пет минути на хоукси во дуелот со Шарлот, кој го добија со 118:116
ФОТО: МЗТ Скопје со пораз ја заврши 2013 година
Алеш Пипан и Унион Олимпија успеаја да им возвратат (73:62) на „металците“ за поразот на првиот меч во Скопје...
Неуспешна проверка во Словенија
Ослабената македонска репрезентација беше рамноправна во три четвртини од мечот во Трбовле, по што домаќинот притисна и ...
Ангеловски вратен во репрезентацијата
Ракометарот на романска Констанца повторно е во националниот тим по низата проблеми со повредени играчи со кои се соочи ...
Минимални победи за екипите од Манчестер
Ѓоковиќ го освои трофејот во Абу Даби
„Глоуб Сокер“: Најдобар фудбалер е Роналдо
 

Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Магла

Недела
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: -2°C

Вторник
Облачно
Макс: 8°C, Мин: -3°C

Среда
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: -1°C

Четврток
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
„Среќни денови“ со „Утрински“ и „Милениум“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Вкусен агол
Печатено издание
Број 4370, 28.12.2013
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Година на стабилизација или на нови шокови
Дел од политичките аналитичари очекуваат 2014 да биде година на економски свртувања, но има и оптимисти кои сметаат дека Македонија ја чека политички помирна и побезбедна година
Муса Први од Мали - најбогатиот човек во историјата на човештвото
Листата, која ја состави интернет-страницата „Селебрити нер“, ги рангираше најбогатите луѓе на сите времиња, а се протега илјада години во минатото
Интервју - Се намалува бројот на обжалени тендери
Маја Малахова, претседател на Државната комисија за жалби по јавни набавки
Ја сакаме ли Нова година како порано?
Чекор по чекор, пристигнува и 14. година од вториот милениум.
Единствениот гајдаџија во Македонија
„Шупелка свирев од дете, со неа израснав. Како што созреав продолжив со гајда. Иако двата инструменти немаат многу сличности, мене ми се случи да знам да свирам на двата. Двата се различни, ама јас успеав“, вели Лазар
Јанкуловски ќе шири вредности од Ватикан
Пратеничко сценарио за да се заштити новоименуваната амбасадорка во Белград без минута дипломатско искуство
Фотоесеј
Викенд пред збогување со старата година, кога отчукуваат последните часови на 2013, на сите страни се чувствува празнично расположение.
Заев го повика Груевски да го стабилизира пазарот на тутун
Тутунарите му се пожалија на лидерот на опозицијата дека родот им се проценува по една класа подолу
Гастроманија - Локали со сопствен печат
„Сушико“, „Бела виста“ и „Кригла“ имаат своја клиентела, ама и внимателно одбрано мени, кое не може да се имитира
Препорачано од уредникот
Банкарските профити двојно повисоки од лани
Сите банки заедно во првите девет месеци од 2013 година оствариле вкупна добивка од 19,3 милиони евра, наспроти 10,5 милиони во истиот период лани
Политичарите ќе слават Нова година дома
Министрите и пратениците во кругот на семејството, градоначалниците ќе празнуваат и ќе работат

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

    


Site Meter


На прво место
300 автобуси шприцаат отрови во Скопје
Приватните превозници го „подновија“ возниот парк со половни автобуси кои се со екостандарди Еуро 2 и Еуро 3
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Даниела Трпчевска
Мислења
Огнен Малески
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Рурбано
Тихомир Јанчовски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |