Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
05.02.2012, 11:41
МЗТ со голем пресврт го освои „Градски парк"Работнички на полувреме замина со предност од 46-38, но во вторите 20 минути екипата од Аеродром направи позитива од 27 поени за победа од 88:69

МЗТ Скопје убедливо до 88-69 славеше против Работнички во првото коло од кошаркарската Суперлига на Македонија.

Клубот од Градски парк на полувреме замина со предност од 46-38, но во вторите 20 минути екипата од Аеродром направи позитива од 27 и заслужено ја прослави втората победа во третото големо скопско дерби во оваа сезона.

Најефикасни во победничкиот тим беа Игор Мијаиловиќ со 23, Ѓорѓи Чековски со 19 и Тодор Гечевски со 14 поени и 11 скокови. Кај Работнички се истакна Немања Јелесијевиќ со 20 коша и 10 скока.

Статијата е прочитана 408 пати.

Испрати коментарБлекбурн доведе осумгодишно девојче
Бранителот Чешка во полуфиналето во Федерејшн купот
Контадор остана без титулата на „Тур де Франс“ од 2010
(ФОТО) Њујорк Џајантс го освоија Суперболот
Јунајтед се врати од „мртвите“ на Стенфорд Бриџ
Победи на Бостон и Мајами во НБА лигата

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -7°C

Слаби снежни врнежи

Понеделник
Локални врнежи од снег
Макс: -4°C, Мин: -8°C

Вторник
Снег
Макс: -2°C, Мин: -9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |