Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
26.04.2012, 10:27
Работнички - Ренова во финалето на Купот на МакедонијаВчера попладне во Тетово, Ренова одигра 0:0 со Вардар, резултат доволен за прволигашот од Џепчиште да се најде во финалет

Во последниот натпревар од фудбалскиот Куп на Македонија за оваа сезона на 2. мај во Штип ќе играат екипите на Ренова и на Работнички. Ова е епилогот по одигрувањето на вчерашните реванши од полуфиналната фаза.

Вчера попладне во Тетово, Ренова одигра 0:0 со Вардар, резултат доволен за прволигашот од Џепчиште да го елиминира скопски Вардар и да се пласира во своето прво финале од Националниот куп. Резултатот на првиот дуел одигран во Скопје беше 1:1, па голот постигнат на гостински терен беше пресуден Ренова да се пласира во финалето.

На вториот  реванш натпревар од полуфиналето на Купот, Работнички во Турново го победи Хоризонт со 3:1. На првиот дуел во Скопје беше 1:1. Работнички со вкупни 4:2 е севкупен победник на овој двомеч и се избори да се бори за третиот куп трофеј по победите во 2008 и 2009 година.

Статијата е прочитана 213 пати.

Испрати коментарЧикаго број еден, Шарлот со најлош скор во историјата на НБА!
Фени Индустри намали на 2
(ОБНОВЕНО) Тито Виланова на местото на Гвардиола
Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао во финалето во Букурешт
Металург на чекор до одбрана на титулата
Колекционерот на маратони Станфер ќе трча во Скопје
Мурињо - Ќе останам во Реал ако челниците ме сакаат уште
Тримесечна суспензија за Ристе Стефанов
Успешно враќање на Дерик Роуз
Баерн преку пенал-рулетот во големото финале
Чави со повеќе додавања од целиот тим на Челзи
Во игра за Каракас и Тод Зафировски
Седум меча суспензија за Артест
���Џезерите“ обезбедија пласман во плејофот
Бункерот на Челзи ја симна Барса од европскиот трон
Полска ја враќа граничната контрола за ЕП
Галил Гилбоа нов шампион во БИБЛ лигата
Филаделфија обезбеди место во доигрувањето
Анжи го бара Пандев поради Ето
Барса под огромен притисок ќе ја докажува својата игра
Надал ужива во триумфот над Ѓоковиќ
Манчини - Се е во рацете на Јунајтед!
Јувентус се доближи до „скудетото“, нов кикс на МиланIstocna Makedonija, 26.04.2012 10:52:40
Finaleto na Kupot ke bide mnogu interesno i neiz- vesno!Rabotnicki se povrati od krizata,no Renova ke ima mala prednost!Na klupata go ima Vlatko Kostov,stabilen strateg za osvojuvanje na trofei,do skoro bese i trener na Rabotnicki.A se igra i vo negoviot roden Stip!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 26°C, Мин: 8°C

Сабота
Ведро
Макс: 26°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |