Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
18.09.2012, 13:20
Привршува изборот на најдобри евергриниПесните со најмногу гласови ќе бидат изведени на специјална манифестација на 26 октомври 2012 година во Универзална сала, со симфониски оркестар под диригентство на Бисера Чадловска

Остануваат уште две недели во кои јавноста може да гласа за своите омилени евергрини и да ги одбере најдобрите 20 евергрин-композиции во последниве половина век музичко творештво на македонската поп-сцена. Песните со најмногу гласови ќе бидат изведени на специјална манифестација на 26 октомври 2012 година во Универзална сала, со симфониски оркестар под диригентство на Бисера Чадловска од Македонската опера и балет.

Изборот на песните останува непроменет, а за нив се гласа преку СМС-пораки од сите национални оператори на бројот 141 772, како и онлајн, на веб-страницата на магазинот „Теа модерна“.

Гласањето трае до 28 септември 2012 година, а се гласа по принципот на негативна селекција, каде што на неделно ниво отпаѓаат по 20 композиции. Организатор на манифестацијата е продукциската куќа „Ентертејмент“ и ПР-агенцијата „Чептер 4“ - Македонија.Статијата е прочитана 394 пати.

Испрати коментарЌе се обновува конак во „Св. архангели Михаил и Гаврил“
„Матица ексклузив“, отворен новиот мултимедијален центар
„Блуз и соул“ вечерва со пос��ета на Хендрикс
Роби Вилијамс стана татко на Теодора Роуз
Крагуевачки Фиат 500Л претставен во Белград
(ФОТО) Милчо Манчевски стана национален уметник
Францускиот суд пресуди во полза на Кејт и Вилијам
Градоначалникот Блумберг ја почна војната со дебелината
Моника Левински пишува книга за аферата со Клинтон
Одличен прием за „Смртта на човекот на Балкан“
Семејството ја закопа и пепелта на Ејми Вајнхаус
Ни кралицата не може да ги запре сликите на Кејт
Македонскиот балет со „Самсон и Далила“ во Сараево
Наградата „Дијалог“ за млад истражувач доделена на Александра Велева
(ФОТО) Трочлениот екипаж на МВС успешно се врати на Земјата
Жените на Тито
Митревски - „Трето полувреме“ се држи до фактите
„Браќа Манаки“ отворен со премиерата на „Трето полувреме“
(ИНТЕРВЈУ) Катрин Денев - Европскиот филм има душа
Промоција на уличниот магазин „Лице в лице“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 20°C

Претежно облачно

Среда
Грмотевици со дожд
Макс: 27°C, Мин: 14°C

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Расте влијанието на салафистите по Арапската пролет
Растечкото влијание на ултраконзервативни салафистички групи, кое следеше по Арапската пролет, е предизвик за умере...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |