Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
13.09.2012, 15:07
Монтепаски му оддаде почит на МекејлебНа македонскиот репрезентативец и тренерот Симоне Пјанџани, кои до лани беа дел од Монтепаски им беа доделени специјални признанија од раководството на италијанскиот шампион

Монтепаски Сиена не го заборави Лестер Бо Мекејлеб. Првиот официјален пријателскиот натпревар пред новата сезона, Фенербахче Улкер го одигра токму против „банкарите“. Мечот имаше емотивен почеток. На македонскиот репрезентативец и тренерот Симоне Пјанџани, кои до лани беа дел од Монтепаски, а сега ги бранат боите на турскиот тим, им беа доделени специјални признанија од раководството на италијанскиот шампион.

Мекејлеб заедно со Пјанџани беа најзаслужени за тројната круна што Монтепаски ја освои во домашното првенство, Купот и Суперкупот на Италија каде што Бо беше избран и за МВП на сезоната.

Покрај Мекејлеб и Пјанџани, пред мечот со Фенербахче беа почестени и уште тројца поранешни играчи на Сиена: Стоунрок, Мекинтаер и Сато.

Инаку, во оној официјален дел домаќинот го совлада истанбулскиот тим со 89:61, и покрај тоа што македонскиот репрезентативен бек беше најефикасен, реализираше 16 поени.

Следниот пријателски меч Фенербахче Улкер и Мекејлеб ќе го одигра пред домашната публика во Инстанбул, на 16 септември му гостува финалистот од минатата сезона во Евролигата, ЦСКА Москва.Статијата е прочитана 481 пати.

Испрати коментарАдеми од Динамо Загреб во македонскиот ��рес?
Гвардиола го поддржува отцепувањето на Каталонија
Ферер победи за водство на Шпанија против САД
Пандев - Хрватска и Србија ќе паднат в�� Скопје
Претседателот на Фенербахче ја шокира Евролигата
Металург не отпатува во Прешов на натпревар од СЕХА лигата
Стефанов - Заминувам од лични причини, но останувам во репрезентацијата
Тајсон љубител на мјузикли!
Арсенал сака да го задржи Венгер
Димитриевиќ ја преслуша Барселона
Роналдо фокусиран на победите, а не на договорот
Пари од У��ФА за четири македонски клубови
„Коцкестите“ со голем бод од Брисел
Србија го фати последниот воз за Евробаскет 2013
Парична награда од 30.000 евра за Наковска-Бикова
Кличко ја почна изборна кампања во Украина
Јаневски - Македонија заслужи да победи во Глазгов
Талевски и вети нова стрелачка сала на Наковска-Бикова
Хулигани ги каменувале Меси и Аргентинците
Мекларен нема план Б ако си замине Хамилтон
Оланд на слепа параолимпијка - „Ви мавтав, но не ме видовте“
Мари, конечно, со Гренд-слем трофеј
(ФОТО) Тренинг на македонската репрезентација на „Хампден парк“ во Глазгов
Надежите на Македонија не се пласираа во баражот за ЕП
Левин - Шкотска мора да ја победи Македонија
Македонска решителност против шкотската агресивност
(ФУДБАЛ ВЕСТИ) Ибрахимовиќ - „Јас сум жива легенда“
Ѓоковиќ и Мареј во вечерашното финале
Металург едвај извлече реми против Хоризонт Здравје
Металург надмоќно до групите од Лигата на шампионите
Контадор ја освои Вуелта
Четврта титула за Серена Вилијамс на Jу- Ес опен
(ФОТО) Свечено затворени 14. Параолимписки игри во Лондон
Металург во финалето на квалификациската група за ЛШ
Хамилтон ја освои пол позицијата во Монца

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 16°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...
Жителите на Фокландските Острови се сметаат за Фокландери
Според пописот Островјаните се гледаат себеси како жители на самостојна прекуморска територија и бараат од Аргентина да ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |