Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Умре Бихаќка, се роди Павел Шатев
Во предложената листа се предвидува едно име да се избрише од една улица, за тоа да се искористи за ново име за друга улица. Таков е примерот со имињата на Павел Шатев, Мајка Тереза, Васил Чакаларов, Адолф Циборовски. На некои личности, пак, ќе им се укаже чест по нив да бидат именувани два инфраструктурни објекта. Таков е случајот со Мајка Тереза и Тодор Александров. По нив ќе се именуваат и улица и мост.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |