Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
16.08.2012, 12:11
Надал го откажа учеството на Ју-Ес опенШпанскиот тениски ас поради повредата на коленото нема да настапи и на последниот гренслем турнир сезонава

Шпанскиот тениски ас Рафаел Надал поради повредата на коленото го откажа учеството и на последниот гренслем турнир сезонава, Отвореното првенство на САД. Тој поради истите причини не настапи ниту на турнирите од Мастерс серијата во Торонто и Синсинати, како и на Олимписките игри во Лондон.

„Со големо разочарување морам да соопштам дека го откажувам настапот на УС Опен поради недоволна подготвеност. Жалам, бидејќи секогаш имав голема поддршка од фановите во Њујорк, но принуден сум да ја продолжам рехабилитацијата и да се обидам што поскоро да ја ставам повредата зад мене“, изјави Надал.

Кралот на земјените терени последниот меч сезонава го одигра на Вимблдон, каде беше поразен во второто коло од чешката сензација Лукаш Росол со 3-2 во сетови.
Статијата е прочитана 290 пати.

Испрати коментарСедлоски - Играчите се за мене
Вермален нов капитен на Арсенал
Шарди го запре Мари во Синсинати
Пеле - Лондон постави олимписки стандард
Гечевски ја заврши репрезентативната кариера
Динамо Минск прв финалист на струшкиот ракометен турнир
Феникс потпиша со Џермејн О’Нил
Мартинез во Баерн за рекордни 40 милиони евра
Балиќ во Металург за 200.000 евра по сезона!?
Светската пливачка елита в недела на 26. Охридски маратон
Ван Перси и официјално во Манчестер јунајтед!
(ФОТО) Пандев за минимална победа против Литванците
Македонија падна на 34. место
Бајнам на експериментална терапија на коленото
Квалификациите клучни и сезонава во Формула 1
На Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди
Марадона би работел како тренер во Кина
Македонските надежи поразени од Португалија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 21°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |