Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
06.10.2012, 11:38
Пол позиција за Фетел на Големата награда на ЈапонијаДо него во првиот ред ќе биде неговиот клупски колега Марк Вебер, додека како трет ќе стартува Камул Кобајаши

Возачот на Ред Бул Себастијан Фетел ја освои пол позицијата на денешните квалификации за Големата Награда на Јапонија. Ова за него е 15.та во кариерата, а четврта сезонава.

До него во првиот ред ќе биде неговиот клупски колега Марк Вебер, додека како трет ќе стартува Камул Кобајаши.

Вториот ред ќе го комплетира Роман Грожан , а по него се Серхио Перез и Фернандо Алонсо. Батон кој оствари трето време поради казната од претходната трка ќе биде на осмото место во стартниот поредок.

Заради казни од претходните трки покрај Батон, Нико Хулкенберг ќе биде на 10.место (казна од пет места), а Михаел Шумахер ќе биде на 23.место (казна од 10 места).

Трката за ГН на Јапонија се вози утре на патеката Сузука.Статијата е прочитана 646 пати.

Испрати коментарМЗТ Скопје поразен во Подгорица
Вардар падна во Тетово
Илиевски и Цедевита паднаа во Сплит
Арената распродадена, Хрватска ја очекува пекол на „Филип Втори“
Осум гола на Лазаров во Целје
Триумф на Фетел во Сузука
(ФОТО) Металург го преслуша и Горење
Победи на Челзи и Манчестер Сити
Металург загреан за Горење
Пандев и Наполи надиграни во Ајндховен
Лазовски - Неуспехот во Венецуела беше пресуден за оставката
Ракометарките одиграа нерешено со Црна Гора
Кираџиев единствен македонски претставник на СП во полумаратон
Лазовски се повле��ува од кошаркарската репрезентација
Нексе добра поука за Горење
Вардар казнет со 10.000 евра
Ставрев ќе го суди мечот Русија - Азербејџан
Балотели им ја скрати радоста на „милионерите“
Тодоров задоволен од победата, но не и од играта
Металург поразен од Нексе
Втора победа за МЗТ Скопје во АБА лигата
Финансиска полиција го „чешлаше“ Наполи
Светската лига во ватерполо без Македонија
Македонија падна седум места на ФИФА листата
Карабатиќ негира дека се обложил на мечот под истраг��
„Металците“ не го потценуваат Широки
БАТЕ Борисов непријатно изненадување за Баерн

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Делумно облачно

Недела
Претежно облачно
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 22°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (19)
Јованка ја смисли политичката егзекуција на Ранковиќ. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
На лице место. Зошто Џевахири Ајрулова го уби својот петгодишен син?
Утрински весник во селото Долно Јаболчишта во Велешко кое не памети такво грозоморно злосторство.

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |