Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
27.08.2012, 13:33

Роџер Мур: Даниел Крег е најдобриот Џеjмс Бонд досегаРоџер Мур (84), кој го глумеше тајниот агент 007 од 1973 година до 1985 година, го пофали Даниел Крејг за неговата улога во филмовите „Casino Royale“ и „Quantum od Solace“

- Ги сакам „Casino Royale“ и Даниел Крејг. Тој е неверојатен актер, дефинитивно најдобар кој некогаш го глумел Џеjмс Бонд. Крејг едноставно е најдобар од сите други кои го глумеле Бонд, напиша Мур во својата книта „Book on Bond“.

Мур напиша и дека во филмот „Quantum of Solace“ недостасувала одредена доза на хумор, по што тој самиот бил познат во филмовите за Бонд.

- Верувам дека во филмот „Skyfall“ ќе има многу повеќе хумор отколу што беше во филмот „Quantum of Solace“, на мое големо задоволство. Секако, кога го играв Бонд шефовите ги држеа сите конци во рацете, но јас никогаш не ги разбирав премногу сериозно, напишал Мур.

Зборувајќи за своите години кога го глумеше Бонд, Мур напиша: „Тогаш без страв можев да скокнам од столицата, а при тоа да не го повредам коленото. Можев да јадам карамели без страв дека ќе ми падне забот. Можев да се гордеам со мојата коса и своето обликувано тело. Со едно движење на веѓите можев да му го забрзам пулсот на целиот свет. Сега пејсмејкерот го забрзува мојот пулс“.Статијата е прочитана 633 пати.

Испрати коментар(ФОТО) Дејвид Моралес го наполни Широк сокак
Македонија на 13. Венециско биенале на архитектурата
Најстарата корисничка на Фејсбук има 101 година
„Железна уметност“ на Трајко Дурчовски во Охрид
Лауреатот Монгани Вали Сероте почесен член ��а ДПМ
Заврши 51. издание на Струшките вечери на поезијата
Петтиот „Пиволенд“ од 29 август до 2 септември
(ФОТО) Жешко затворање на манифестацијата „Битола отворен град“
Доделување на наградите на 51. издание на Струшките вечери на поезијатаR N-B, 27.08.2012 18:34:12
Ljubezno e sto *Bondovcite*si pravat komplimenti eden na dtrug, no tie ne se sosema tocni(sic)! Oti koga se misli na Dzems Bond,sekogas se asocira imeto na Sean Connery, sekade niz svetot. Nezaboravni ostanaa filmovite kako 007,negoviot nesporedliv sharm, onaa cuvena poza so pishrolot, *vplsebnot *auto i negovata obleka so obaveznata*peperutka*, sto za sekogas ostana kako simbol na elegancija. Pa koga se kazuva za elegancijta na nekoja izvesna licnos, sekogas se vel:i* a la Dzms Bond* so sto e kazano sé!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Канабисот е штетен за мозокот
Пушењето канабис за време на младоста штетно влијае врз мозокот, е заклучок на студијата на научници од Нов Зеланд, која...
Кои ќе бидат најбогати во 2050?
Можете ли да поверувате дека до 2050-та година Нигерија и Египет економски ќе ја престигнат Германија? А кои ли ќе бидат...
Покриени пред и зад камерите
Веќе еден месец Египќаните можат да ја гледаат телевизиска станица Мариа ТВ. Нејзината програма ја водат целосно покриен...
(ФОТО) „Гринпис“ повторно протестира на Арктикот
Ова е веќе втор обид на „зелените„ во последните три дена да го насочат вниманието кон проблемот со експлоатацијата на п...
Пронајдени коски од досега непознат вид на диносаурус на југот од Франција
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |