Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
25.10.2012, 13:54
Кожув немоќен против РилскиИзбраниците на Маријан Србиновски на домашен терен беа поразени од бугарскиот тим со убедливи 99:76

Екипата на Кожув го запиша првиот пораз во дебитанската сезона во БИБЛ лигата. Избраниците на Маријан Србиновски на домашен терен беа поразени од Рилски Спортист со убедливи 99:76. И покрај големата подршка од верните фанови, гевгеличани немаа доволно сили да му се спротистават на бугарскиот тим, кој по три изедначени четвртини, победата ја осигура во последните десет минути. Тери Смит беше џокерот на гостите, Американецот врз три тројка во серија со што ги разигра и останатите соиграчи. Сето ова беше доволно за да Рилски Спортист пред крајот дојде до двоцифрена предност и да му го нанесе првиот пораз на македонскиот тим, кој се наожа на третото место во групата А.

Слободан Божовиќ и Миладин Пековиќ со по 16 поени беа најефикасни во редовите на Кожув, на другата страна Тони Смит беше прв стрелец на средбата.

Наредниот натпревар Марјан Србиновски и неговите момци го играат на 30 октомври против Кавала, грчкиот тим засега единствен со две победи по исто толку одиграни кола. (М.К.)Статијата е прочитана 345 пати.

Испрати коментарНадал ги откажа Париз и Лондон
Пипан - Ќе се обидам да ја подигнам играта на повисоко ниво
Азаренка не знае против Серена
Самарџиски победи, Антиќ и Мекејлеб поразени
Само Георгиевски со победа во Лига Европа
Јубилејниот 100. Тур де Франс ќе почне на Корзика
Азаренка на мускули против Кербер
Словенецот Алеш Пипан нов тренер на МЗТ Скопје
Германска енигма за „кралевите“
Вардар Про доминантен против Борац
„Фемили“ го минира Рајковиќ!
Магдебург се плаши од „Кале“
Шахтјор му зеде мерка на Челзи

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Ведро

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 21°C, Мин: 9°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (36)
Tито во дилема дали да се разведе од Јованка. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго
Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите...
Верски профит во Мека
Милиони луѓе секоја година доаѓаат и и' носат милијарди долари на саудиската економија...
Доналд Трамп во отворена војна со Обама
Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |