Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
13.09.2012, 12:55

Се породи Адријана Лима

Манекенката утрово преку Твитер ја сподели среќната вест за раѓањето на втората ќерка Сиена

Откако објавија дека Адријана е во блажена состојба, кошаркарот Марко Јариќ и манекенката Адријана Лима се' понатаму оставија под превезот на тајната и не сакаа ништо да откријат - ни полот, ни името на бебето, ни во кој месец од бременоста е ангелот на „Викторијас сикрет“. Меѓутоа, убавата манекенка со целиот свет на Твитер, утрово, на 13 септември, ја сподели среќната вест - родила ќерката Сиена.

„Марко и јас сме пресреќни што во нашето семејство ја донесовме Сиена. И Валентина едвај чека да влезе во улога на постара сестра“, ја објавила Адријана Лима среќната вест на својот профил на „Твитер“.

Така, парот по вторпат се најде во улога на родители, бидејќи веќе ја имаат тригодишната ќерка Валентина.


Статијата е прочитана 1042 пати.

Испрати коментарНикогаш поголемо интересирање за отворањето на „Браќа Манаки“
Во Конго отриен нов вид мајмун
Ново шоу од кујната на Џамбазов
Филмот на Киро Урдин со престижна награда во Кина
Универзумот на „Мугер фугер“ вечерва премиерно во „Ла Кања“
„Ристо Шишков“ з�� Никола Ристановски
„Трето полувреме“ е годинешен кандидат за „Оскар“
Џејмс Бонд жртва на семејно насилство
Маџиров ја доби на стипендијата „Маргерит Јурсенар“
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
„Епл“ го претстави iPhone 5 со четири инчен екран
Девет претстави на 37. Млад отворен театар
Културен мост меѓу Македонија и Словенија
Се продава островот на Џон Ленон
Врвна романска гимнастичарка стана проститутка
„Блех фестивал“ на Градска плажа
Стрип-изложба на Сотировски на „Манаки“
Македонската филхармонија со концерт во Битола

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Петок
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 16°C

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Во Конго отриен нов вид мајмун
Овој вид мајмуни локалните жители ги нарекуваат лесула, а нивните задници имаат специфична сина боја...
Стогодишник се` уште работи во „Волмарт“
Највозрасниот работник во САД има 100 години и веќе 29 години работи во супермаркет на „Волмарт“ во Канзас...
Жителите на Фокландските Острови се сметаат за Фокландери
Според пописот Островјаните се гледаат себеси како жители на самостојна прекуморска територија и бараат од Аргентина да ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |