Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.01.2013, 12:47

Настасја Кински: Не ми беше жал кога умре татко ми

„Беше тиранин. Не се сеќавам дека заедно сме седеле на маса“, изјавила Настасја за германски „Билд“

Откако Пола (60), најстарата ќерка на покојниот германски актер Клаус Кински во својата автобиографија „Киндермунд“ открила дека татко и' сексуално ја малтретирал од петтата година, за деталите од животот со него, проговорила и неговата помлада ќерка и актерка Настасја (51).

„Беше тиранин. Не се сеќавам дека заедно сме седеле на маса“, изјавила Настасја за германски „Билд“. „Кога умре, сите ми говореа дека им е жал. Мене не ми беше жал“, рекла таа и додала дека татко и' не ја силувал, но дека секогаш се обидувал.

„Постојано ме допираше и цврсто ме држеше во прегратка за да не му побегнам. На четири години почувствував дека тоа не е татковска прегратка, туку нешто пострашно. Кога ќе успеев да му побегнав, потоа треперев кога беше во мојата близина“, открила Настасја, која денес живее во Америка и додала дека секогаш го тероризирал семејството.

„Никогаш не знаевме кога ќе се налути. Понекогаш само одеднаш ќе почнеше да фрла предмети низ куќата и да вика. Никогаш не не прашуваше како сме, дали сме добро, дали сме среќни“, открила актерката.

Нејзината сестра Пола неодамна откри дека татко и' ја силувал 14 години.

„Молчев, зашто ми забрани да зборувам за тоа“, објаснила Пола. Клаус Кински почина во 1991 година од срцев удар.


Статијата е прочитана 1002 пати.


Испрати коментарОткриена скулптура од 2 век во атарот на Тополчани
Јован Балов изложува во Берлин
„Мисија“ на Миле Костов, најдобар роман на конкурсот на „Ѓурѓа“
(ФОТО) „Арго“ го победи „Линколн“ на „златните глобуси“
Македонската филхармонија претставена на ИСПА во Њујорк
(ВИДЕО) Џоди Фостер призна дека е лезбејка
Кореографката Шукарова на платформа за современ танц во Њујорк
(ФОТО) Се одржа 17. „Мичуринска средба“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Вторник
Облачно
Макс: 9°C, Мин: 3°C

Среда
Локални грмотевици
Макс: 11°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (50)
Вдовицата на Тито стана обична граѓанка
Звукот треба да го инспирира слушателот
„Самата наративност на музиката дозволува апсолутно индивидуално доживување“, вели перкусионистот Гоце Наумов, член на г...
Непростливи неправди на „Оскарот“
Американската академија на филмски уметности никогаш им го нема доделено „Оскарот“ на легендите на филмот, како Алфред Х...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |