Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
29.04.2012, 19:05

Лазаров на фајнал фор во Лигата на шампионите

Кирил Лазаров и Атлетико Мадрид ќе играат на завршниот турнир од ракометната Лига на шампионите, што ќе се одржи на 26 и 27 мај во Келн. Најдобриот македонски ракометар придонесе со четири гола за победата на Атлетико во Мадрид од 31:24 против Цимос, со која е анулиран поразот од 26:23 во Копер.

На фајнал форот се пласира и Копенхаген, кој ја симна од престолот Барселона, иако загуби во „Блауграна“ со 36:33, бидејќи од првиот меч донесе предност од 29:23.

Синоќа требаше да се одиграат преостанатите два реванша: Фиксе Берлин - Реале Адемар Леон (23:34 во првиот меч) и Кил - Кроација осигурање Загреб (31:31).


Статијата е прочитана 544 пати.

Испрати коментарНиколиќ ќе игра за титулата во Франција
Вардар про му се истури на Пелистер
Асистенција на Пандев против Рома
Реднап пресече
Крај на петгодишното владеење на Партизан
Роналдо и Меси, повеќе од фудбалско ривалство
Ибрахимовиќ му порача на Берлускони
Битка за градот и за титулата во Премиерлигата
Зенит ја одбрани титулата во Русија
Крај на сезоната за Роуз
Новиот бран, засега, го одмина ФФМ„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 22°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |